انجمن خيريه بهداشتی درمانی حضرت ابوالفضل(ع)

انجمن خيريه بهداشتی درمانی حضرت ابوالفضل(ع)

معرفی انجمن


انجمن خیریه بهداشتي و درماني حضرت ابوالفضل (ع) زمانی پا به عرصه فعالیت گذاشت که بیماران نارسائی مزمن کلیوی به دلیل مشکلات خاص این بیماری شدیدا به حمایت و پشتیبانی نیاز داشتند و زمینه برای سوء استفاده برخی افراد فرصت طلب از این بیماران تحت عناوین مختلف فراهم آمده بود و هر روز خبری جدید از اینگونه سوء استفاده‌ها منتشر می شد. 
در این میان جمعی از خیرین و نیک اندیشان اصفهانی با تکیه بر فرهنگ ایثارگری و احسان که برخاسته از فرهنگ مولایشان حضرت قمر بنی هاشم (ع) بود، بنیان یک خیریه با نام نامی حضرت ابوالفضل (ع) را بنا نهادند و در طول سالیان گذشته خلاء بزرگی از مسایل بیماران به ویژه بیماران نیازمند قلبی و کلیوی را مرتفع ساختند.
در سال ۱۳۶۷ اولین جلسه هیئت مؤسس خیریه با حضور آقایان حاج احمد فامیل دردشتی، مرحوم حاج سید صادق طباطبایی، حاج اصغر کلاهدوزان و مرحوم مهندس حاج حسین سیگاری در سرای مخلص واقع در میدان امام اصفهان تشکیل گردید.
در سال ۱۳۶۹ اولین جلسه ی هیئت امنا در منزل نیکوکار محترم جناب آقای حاج حسین سیلانی با تعداد ۶۳ نفر عضو و به ریاست حضرت آیت الله حاج سید حسن فقیه امامی برگزار شد.
 
در سال ۱۳۷۰نیز با پذیرش بیماران دیالیزی در اتاقی به ابعاد ۵ ×۳ متر مربع در آزمایشگاه مهدیه واقع در خیابان احمدآباد فعالیت خیریه آغاز گردیدولی به علت کمبود فضای فیزیکی یک باب ساختمان در دو طبقه با متراژی حدود ۲۰۵ مترمربع زمین واقع در خیابان حافظ چهارراه کرمانی به صورت حبه‌ای خریداری تا ارائه خدمات به بیماران نیازمند در شرایط مناسب تری دنبال گردد.
در سال ۱۳۸۳ با توجه به افزایش بیماران و کمبود فضای فیزیکی جهت تسهیل در ارائه خدمات ، ملکی با متراژ ۳۵۰ مترمربع در زمین و ۲۶۵ متر زیر بنا واقع در خیابان هاتف اصفهان خریداری گردید و انجمن فعالیتهای خود را در سطح گسترده تری ادامه داد.
در سال ۱۳۸۸ نیز در آستانه عید غدیرخم با افزایش تقاضا و حجم مراجعین در راستای ارائه خدمات مطلوب تر به بیماران تحت پوشش که بیش از ۶۰۰۰ نفر بودندساختمانی به مساحت ۱۳۰۶ مترمربع زیربنا و ۴۲۸ مترمربع زمین در چهار طبقه با اهداي يك زمين واقع در خيابان استانداري توسط مرحوم حاج عباس صدر عاملی و جمعی دیگر از خیرین در ساخت و احداث، ایجاد گردید و تا كنون ادامه دارد...

تاريخچه


خیریه حضرت ابوالفضل(ع) دست سودجویان را از بیماران نیازمند کوتاه کرد.
زمانی که انجمن خیریه بهداشتي و درماني حضرت ابوالفضل(ع) پا به عرصه فعالیت گذاشت ، بیماران نارسائی مزمن کلیوی به دلیل مشکلات خاص این بیماری به حمایت و پشتیبانی شدیدی نیاز داشتند و متاسفانه ناهماهنگی‌ها زمینه را برای سوء استفاده برخی افراد فرصت طلب از این بیماران، باعناوین مختلف فراهم  کرده بود  و هر روز خبری جدید از این موارد منتشر می شد.
دراین برهه حساس شماری از خیرین با کمک گرفتن از مولایشان حضرت قمر بنی هاشم(ع) بنیان یک خیریه با نام نامی حضرت ابوالفضل (ع) را بنا گذاشتند و تا کنون توانسته اند مشکلات بیماران به ویژه بیماران نیازمند قلبی و کلیوی را رفع کنند.

تاریخچه‌ای از آغاز شکل گیری خیریه

  • در سال ۱۳۶۷ اولین جلسه هیئت مؤسس خیریه با حضور آقایان حاج احمد فامیل دردشتی، مرحوم حاج سید صادق طباطبایی، حاج اصغر کلاهدوزان و مرحوم مهندس حاج محمد حسین سیگاری در سرای مخلص واقع در میدان امام اصفهان تشکیل گردید.
  • اولین جلسه هیئت امنا در سال ۱۳۶۹ در منزل نیکوکار محترم آقای حاج حسین سیلانی با حضور ۶۳ نفر و به ریاست حضرت آیت الله حاج سید حسن فقیه امامی برگزار شد.
  • در سال ۱۳۷۰ با پذیرش بیماران دیالیزی دراتاقی به ابعاد ۵ ×۳ متر مربع در آزمایشگاه مهدیه واقع در خیابان احمدآباد فعالیت خیریه آغاز گردیدولی به علت کمبود فضای فیزیکی یک باب ساختمان در دو طبقه با متراژی حدود ۲۰۵ مترمربع زمین واقع در خیابان حافظ چهارراه کرمانی به صورت حبه‌ای خریداری شد  تا خدمات به بیماران نیازمند در شرایط مناسب تری انجام شود.
  • در سال ۱۳۸۳ با توجه به افزایش بیماران و کمبود فضای فیزیکی جهت تسهیل در ارائه خدمات، ملکی با متراژ ۳۵۰ مترمربع در زمین و ۲۶۵ متر زیر بنا واقع در خیابان هاتف اصفهان خریداری گردید و انجمن فعالیتهای خود را در سطح گسترده تری ادامه داد.
  • در سال ۱۳۸۸ در آستانه عید غدیرخم با افزایش تقاضا و حجم مراجعین در راستای ارائه خدمات مطلوب تر به بیماران تحت پوشش که بیش از ۶۰۰۰ نفر بودندساختمانی به مساحت ۱۳۰۶ مترمربع زیربنا و ۴۲۸ مترمربع زمین در خيابان استانداري توسط مرحوم حاج عباس صدر عاملی اهدا شد و با حمایت جمعی دیگر از خیرین ساخته شد ...
  • و این حرکت خیرخواهانه تاكنون ادامه دارد...

 اهداف انجمن


- حفظ و ارتقاء سلامت مددجويان تحت پوشش با ارائه خدمات درماني
- تلاش در جهت ارتقاء سلامت جامعه با بهره گيري از شيوه هاي نوين اطلاع رساني با اولويت پيشگيري از بيماري هاي كليوي و قلبي
- فراهم كردن تسهيلات لازم به بيماران كليوي ( دياليزي و پيوندي ) و قلبي و ساير بيماران نيازمند در حد مقدورات انجمن خيريه
- احداث بيمارستان، مراكز درماني و بهره برداري از آن توسط انجمن خيريه
- تعامل و همكاري با بيمارستان ها و مراكز درماني تحت نظارت دانشگاه علوم پزشكي در راستاي اهداف انجمن
- ارائه مشاوره پزشكي و درماني با استفاده از كادر متخصص به منظور دستيابي و انتخاب مسير مناسب سلامتي توسط بيماران

خط مشی انجمن


- خشنودی و رضای خداوند تبارک و تعالی 
- افزایش رضایت بیماران با حفظ کرامت انسانی ایشان براساس فرامین و دستورات الهی و ائمه اطهار (ع) 
- تلاش در جهت توسعه و ارتقا کمی و کیفی خدمات به 
بیماران نیازمند 
- حمایت و کمک به توسعه تجهیزات پزشکی و دستگاه-های دیالیز در مراکز درمانی دولتی و غیر دولتی 
- ارایه خدمات از طریق سیستم های مکانیزه و فراهم نمودن زمینه ارایه خدمات به صورت غیر حضوری 
- فرهنگ مشارکت های مردمی در امور خیر خواهانه 
- توسعه و گسترش فرهنگ اهداء اعضاء از بیماران مرگ مغزی در جامعه هدفمند کردن و اصلاح الگوی مصرف به ویژه در زمینه خدمات و امکانات بهداشتی و درمانی 
- فراهم نمودن زمینه مشارکت اقشار مختلف در امور خیرخواهانه از جمله بازارچه ،همایش خیرین و غیره 
- ارایه خدمات درمانی به نیازمند فارغ از هرگونه گرایش نژادی، قومی، سیاسی و غیره 

خدمات انجمن


هیئت مدیره


 

علي رجالي
(رئيس هيئت مديره)
 
سيد محمد باقر حجازي
( عضو اصلي )
محمد سيلاني
( نايب رئيس هيئت مديره)
حسين ذنوبي
( عضو اصلي )
احمد فاميل دردشتي
( مديرعامل )
مهندس حسينعلي صرافان 
( عضو اصلي )
جمال ملك نائيني
( خزانه دار )
محمد گل احمر
( عضو اصلي )
 
عزيزاله رحيمي
( منشي )
مهندس عليرضا نريماني
( عضو اصلي )
دكتر مهدي اذاني
 ( عضو اصلي )
مهندس عبدالرضا يوسفيان جزي
 ( عضو اصلي )

اكبر كلاهدوزان

( عضو اصلي ) 
مسعود شهنام
( بازرس اصلي )

سيّد مرتضي ميرلوحي

( بازرس علي البدل )

مصطفي حجه فروش

( علي البدل )
 مهندس حميد عباسي
( علي البدل )

كريم بيگي

( علي البدل )

 

تقدیر از مسئولین انجمن خیریه حضرت ابوالفضل(ع)


اوّلین جشنواره تجلیل از خیّرین و واقفین عرصة سلامت

اوّلین جشنوارۀ تجلیل از خیّرین و واقفین عرصۀ سلامت استان اصفهان در 13رجب1431 (8تیر 1385) در باغ‌موزۀ چهلستون اصفهان همزمان با ایام ولادت باسعادت مولی الموحدین حضرت امیرالمؤمنین علی(ع) برگزار شد. 

در پایان، مراسمِ تجلیل از 110نفر از چهره‌‌های ماندگار حوزة سلامت، خیّرین برتر و واقفین عرصة سلامت استان اصفهان با دعوت از مقام عالی وزارت جناب آقای دکتر محمد باقری لنکرانی، نمایندة ولیّ ‌فقیه در استان و امام‌جمعة اصفهان، حضرت آیت‌الله طباطبایی‌‌نژاد و استاندار محترم، آقای سیّد مرتضی بختیاری بر روی جایگاه، همراه با اهدای لوح تقدیر، تندیس ویژة مراسم، مدال حامی سلامت و هدیة سفر تشرّف به محضر حضرت علی بن موسی الرضا(ع) انجام پذیرفت.

    

    

دومین جشنواره تجلیل از خیّرین و واقفین عرصه سلامت استان اصفهان

دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در راستای تجلیل و تقدیر از خدمات خیّرین عرصۀ سلامت استان، دومین جشنوارۀ تجلیل از واقفین و خیّرین عرصۀ سلامت را در تاریخ نهم شهریور 1391 با حضور حضرت آيت‌الله ناصری، جمعی از روحانیون معزّز، قائم‌مقامِ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امور مجلس، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، مسئولان و مدیران استانی و دانشگاهی، تعدادی از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و جمع کثیری از خیّرین عرصۀ سلامت استان برگزار و از خدمات بیش از یکصد خیّرِ عرصۀ سلامت استان، در سه رده (نام‌آوران، چهره‌های ماندگار و خیّرین برتر) با اهدای لوح و تندیس جشنواره، تجلیل کرد. 

در پایان، مراسمِ تجلیل از 100 نفر از چهره‌‌های ماندگار حوزه سلامت، خیّرین برتر و واقفین عرصه سلامت استان اصفهان با دعوت از معاون محترم مقام عالی وزارت، نماینده ولیّ ‌فقیه در استان و امام‌جمعه اصفهان حضرت آیت‌الله طباطبایی‌‌نژاد و نماینده محترم استاندار بر روی جایگاه، همراه با اهدای لوح تقدیر، تندیس ویژه مراسم، مدال حامی سلامت و هدیه سفر تشرّف به محضر حضرت علی بن موسی الرضا(ع) انجام پذیرفت.

                    

اوّلین همایش تجلیل از انجمن‌‌های خیریه بهداشتی‌درمانی استان اصفهان

اوّلین همایش تجلیل از خدمات انجمن‌‌های خیریه بهداشتی‌درمانی استان اصفهان همزمان با سی‌وهشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، مصادف با سیزدهم بهمن 1395 در تالار همایش‌‌های مؤسسة تحقیقات و نشر معارف اهل‌‌البیت(ع) اصفهان با همکاری مجمع خیّرین سلامت کشور، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و استانداری اصفهان برگزار شد.
هدف همایش، تجلیل و تکریم از چهل انجمن خیریه فعال در عرصة سلامت و همچنین نکوداشت جناب آقای حاج سیّد رضا نیّری، دبیرکل مجمع خیّرین سلامت کشور و تقدیر و تشکر از اعضای هیئت‌مدیره مجمع خیّرین سلامت استان اصفهان بود.
     

آدرس، فاکس، تلفن، پیامک، پست الکترونیک، سایت


آدرس اصفهان – خیابان استانداری – روبه روی کوچه پشت مطبخ
كدپستي 8145853933
فاكس 3132220662
تلفن روابط عمومی 3132220225
تلفن دفتر 73 - 3132234872
ساعات کاری شنبه الی چهارشنبه  7:30 الی 14:30 ، پنجشنبه 7:30 الی 13
پست الکترونیک info@abolfazl-charity.org
تلگرام https://t.me/Abolfazlcharity
اینستاگرام ‎‏http://instagram.com/abolfazlcharity
سایت www.abolfazl-charity.org