انجمن خیریه حمايت از بيماران تالاسمی

انجمن خیریه حمايت از بيماران تالاسمی

معرفی


انجمن خيريه حمایت از بیماران تالاسمی اصفهان در سال1372 با شماره ثبت 651 تاسیس و درسال  1392 با ورود خیرین، هیات مدیره ای کاملاً متفاوت تشکیل گردید. اين خيريه، سازماني غير انتفاعي، غير سياسي و غيردولتي محسوب مي شود كه صرفاً با اتكاء به جلب مشاركتهاي مردمي و خيرين و توانمندي مديران، كاركنان و داوطلبين، اداره مي شود و امروز با گذشت بيش از چهار سال فعاليت مستمر و حمايت از 1203 نفر از افراد مبتلا به انواع بیماری های تالاسمی از جايگاه قابل توجهي در ميان سازمانهاي غير دولتي ارائه دهنده خدمات درماني در کل کشور برخوردار است.
این انجمن نه تنها به ارائه خدمات مورد نياز افراد تحت پوشش خود مي پردازد بلكه انديشه والاي كمك به همنوع را فارغ از هرگونه گرايش نژادي به عنوان يكي از اساسي ترين توصيه هاي دين مبين اسلام ترويج مي كند. شفافيت، اعتماد زايي، حفظ ارزش كرامت انساني افراد تحت پوشش و... از جمله اساسي ترين اصول فعاليت اين انجمن خيريه محسوب مي شود؛ كه موجب اعتماد و حمايت بیش از 500 نفر از حاميان خیر و خیریه ها را از برنامه ها و خدمات فراهم آورده و این بزرگترين سرمايه انجمن محسوب ميشود.
خیرین انجمن خیریه حمایت از بیماران تالاسمی اصفهان زمانی پا به عرصه فعالیت گذاشتند (سال 1392) که  افراد تالاسمی به دلیل شرایط خاص شدیداً نیاز به حمایت و پشتیبانی داشتند و  زمینه برای سوء استفاده برخی افراد فرصت طلب از این بیماران تحت عناوین مختلف فراهم آمده بود و هر روز اخباری جدید از اینگونه سوء استفاده ها منتشر می شد.
در این میان جمعی از خیرین و نیک اندیشان اصفهانی با تکیه بر فرهنگ ایثارگری و احسان که برخاسته از فرهنگ مولایمان حضرت علی (ع) بود، بنیان یک هیات مدیره متشکل از خیرین را بنا نهادند و در سال های اخیر خلاء بزرگی از مسایل افراد تحت پوشش انجمن را مرتفع ساختند.
شروع فعالیت خیرین و هیات مدیره جدید در سال 1392 در دفتر انجمن که اتاقی به ابعاد 3×2 متر در ورودی پشت بام درمانگاه امام رضا (ع) بیمارستان حضرت سید الشهدا (ع)- امید، بود و با عنایت به کمبود فضای فیزیکی جهت تزریق خون افراد تالاسمی، این انجمن برآن شد که در طول مدت خدمتگزاری به این عزیزان نسبت به تغییر و ایجاد فضای مناسب جهت تزریق خون تالاسمی ها و همچنین دفتر انجمن اقدام کنند. این هدف با همت خیرین و اعضاء محترم هیات مدیره در مرداد ماه 1395 طی قراردادی با بیمارستان حضرت سید الشهدا (ص)، منعقد گردید. کلیه هزینه های احداث کلینیک تخصصی بیماران تالاسمی و هموفیلی با تجهیزات روز بیمارستانی و درمانی از طرف انجمن خیریه حمایت از بیماران تالاسمی تامین گردید. سرانجام در دوم دیماه 1395 و در آستانه ولادت حضرت محمد (ص)، این رویا برای افراد تالاسمی به حقیقت پیوست و  پروژه جهت رفاه حال افراد تالاسمی با بهترین طراحی ساختمان های بیمارستانی به بهره برداری رسید که به گفته مسئولین مربوطه این ساختمان اولین و بی نظیر ترین بخش تزریق خون در بین بیمارستان های دولتی کشور می باشد.
 

اهداف و خط مشی انجمن


  1. پیگیری جهت رفع مشکلات دارو و درمان
  2. برگزاری کارگاه های آموزشی و درمانی
  3. هدف مند نمودن تسهیلات مورد نیاز افراد تحت پوشش نظیر بهداشتی، درمانی، آموزشی
  4. حمایت از ورزشکاران، هنرمندان و افراد نخبه تحت پوشش انجمن
  5. معرفی به موسسات و ارگان های دولتی جهت مساعدت
  6. تغییر دیدگاه جامعه نسبت به یک فرد تالاسمی
  7. حفظ ارزش و جایگاه والا برای این عزیزان در جامعه
  8.  ایجاد و پرورش فرهنگ خودکفایی و درآمد زایی و از بین بردن فرهنگ گداپروری از اهداف این انجمن می باشد.
  9. برگزاری جشن بزرگداشت روز جهانی تالاسمی

تقدیر از مسئولین انجمن حمایت از بیماران تالاسمی


دومین جشنواره تجلیل از خیّرین و واقفین عرصه سلامت استان اصفهان

دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در راستای تجلیل و تقدیر از خدمات خیّرین عرصۀ سلامت استان، دومین جشنوارۀ تجلیل از واقفین و خیّرین عرصۀ سلامت را در تاریخ نهم شهریور 1391 با حضور حضرت آيت‌الله ناصری، جمعی از روحانیون معزّز، قائم‌مقامِ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امور مجلس، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، مسئولان و مدیران استانی و دانشگاهی، تعدادی از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و جمع کثیری از خیّرین عرصۀ سلامت استان برگزار و از خدمات بیش از یکصد خیّرِ عرصۀ سلامت استان، در سه رده (نام‌آوران، چهره‌های ماندگار و خیّرین برتر) با اهدای لوح و تندیس جشنواره، تجلیل کرد. 

در پایان، مراسمِ تجلیل از 100 نفر از چهره‌‌های ماندگار حوزه سلامت، خیّرین برتر و واقفین عرصه سلامت استان اصفهان با دعوت از معاون محترم مقام عالی وزارت، نماینده ولیّ ‌فقیه در استان و امام‌جمعه اصفهان حضرت آیت‌الله طباطبایی‌‌نژاد و نماینده محترم استاندار بر روی جایگاه، همراه با اهدای لوح تقدیر، تندیس ویژه مراسم، مدال حامی سلامت و هدیه سفر تشرّف به محضر حضرت علی بن موسی الرضا(ع) انجام پذیرفت.

        

اوّلین همایش تجلیل از انجمن‌‌های خیریه بهداشتی‌درمانی استان اصفهان

اوّلین همایش تجلیل از خدمات انجمن‌‌های خیریه بهداشتی‌رمانی استان اصفهان همزمان با سی‌وهشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، مصادف با سیزدهم بهمن 1395 در تالار همایش‌‌های مؤسسة تحقیقات و نشر معارف اهل‌‌البیت(ع) اصفهان با همکاری مجمع خیّرین سلامت کشور، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و استانداری اصفهان برگزار شد.
هدف همایش، تجلیل و تکریم از چهل انجمن خیریه فعال در عرصة سلامت و همچنین نکوداشت جناب آقای حاج سیّد رضا نیّری، دبیرکل مجمع خیّرین سلامت کشور و تقدیر و تشکر از اعضای هیئت‌مدیره مجمع خیّرین سلامت استان اصفهان بود.
   
 

آدرس، فاکس، تلفن، پیامک، پست الکترونیک، سایت


آدرس اصفهان، خیابان مطهری، خیابان خیام، نرسیده به خیابان مقداد (سه پله)، سمت راست، ساختمان انجمن تالاسمی
تلفن  03132345050
فاکس  
پست الکترونیک  
سایت http://www.kheyriyeha.ir/web/talasemi