انجمن خیریه حضرت قمر بنی هاشم (ع)

انجمن خیریه حضرت قمر بنی هاشم (ع)

تاریخچه انجمن


سنگ بنای انجمن خیریه حضرت قمربنی هاشم(ع) را رادمردیها و جوانمردیهای انسانهائی با ایمان به وجود آورده که همه از صدق دل و خلوص ایمان و استعانت از نام بزرگ اسوه جوانمردی و شهامت و شهادت حضرت ابوالفضل العباس(ع) تلاش کردند تا به یاری محرومان و نا امید انسانهائی بشتابند که از همه کس و همه چیز جز رب خالق بریده بودند و چه خوش بنیان نهادند این رفیع کاخ بلند انسان دوستانه را. بنایی که با استواری ایمان بنا شد و خداوند بزرگ حافظ آن بانیان خیر است.
انجمن خیریه حضرت قمر بنی هاشم(ع) در سال 1376با حضور 26 نفر از افراد خیر و متعهد شهر که به عنوان هیات امناء می باشند افتتاح گردیده و در تاریخ 1378/03/06 تحت شماره ثبت 52 در اداره ثبت اسناد شهرستان نجف آباد به ثبت رسید. لازم به ذکر است که فعالیت هیات امناء به صورت افتخاری می باشد.
انجمن خیریه حضرت قمر بنی هاشم (ع) از تاریخ 95/01/21 به محل جدید خود واقع در فلکه آزادگان خیابان آیت اله حججی (پشت پارک) مجتمع خدمات درمانی حضرت قمربنی هاشم (ع) منتقل شده است. لازم به ذکر است مرکز پزشکی تخصصی حضرت قمر بنی هاشم(ع) در تاریخ 98/04/23 با حضور استاندار فرهیخته و مسئولین محترم استان و شهرستان و جمعی از خیرین افتتاح گردید. 

اهداف انجمن خیریه حضرت قمر بنی هاشم (ع)1. فراهم نمودن تسهیلات لازم برای بیماران مبتلا به بیماریهای صعب العلاج (کلیوی، سرطانی، قلبی، هموفیلی، تالاسمی، M.S که در حال حاضر اولویت با بیماران کلیوی می باشد) و در صورت امکان برای بیماران نیازمند و تدارک و راهنمایی امور درمانی و بهداشتی
2 . کمک مالی به بیماران صعب العلاج نیازمند و خانواده مستمند آنها
3. ایجاد مجتمع های درمانی، بهداشتی، بیمارستانی و توانبخشی
4. نشر بولتن، نشر کتب پزشکی در همه زمینه ها و تهیه اسلاید و فیلم و آگهی های ارشاد عمومی جهت ارتقاء اطلاعات بیماران و مردم در حفظ بیماری و پیشگیری
5. ایجاد موسسات کاری و کارگاهی به منظور تامین نیاز های مالی انجمن و تحت پوشش قرار دادن بیماران مبتلا به بیماری های صعب العلاج نیازمند و خانواده مستمند آنها.

طرح و برنامه های آینده انجمن خیریه حضرت قمر بنی هاشم(ع)


تکمیل پروژه ساخت مرکز دیالیز نجف آباد جنب ساختمان انجمن خیریه حضرت قمر بنی هاشم(ع)

فعالیت های انجمن خیریه حضرت قمر بنی هاشم (ع)


کلیه فعالیتهای انجمن خیریه قمر بنی هاشم(ع) غیر سیاسی و غیر انتفاعی بوده و ضمن رعایت کامل قوانین جمهوری اسلامی ایران دقیقا طبق اساسنامه فعالیت می کند.
این انجمن تا تاریخ 98/08/01 تعداد 5700 بیمار (کلیوی، سرطانی، قلبی، هموفیلی، تالاسمی، M.S) ازشهرستانهای نجف آباد، تیران و کرون و فریدن، فلاورجان و اطراف را تحت پوشش دارد.
1-این مرکز بیماران دیالیزی تحت پوشش خود را در دو نوبت به مرکز دیالیز حضرت ابوالفضل به طور منظم سرویس دهی می نماید.
2- کلیه هزینه های داروئی بیماران تحت پوشش خود را متقبل شده است.
3- مواد غذایی (از قبیل گوشت، روغن، برنج، حبوبات و...) را به صورت سهمیه به بیماران تحت پوشش خود تقسیم می نماید.
4- در مهرماه همزمان با بازگشایی مدارس کیف، کفش و لباس و لوازم التحریر به صورت سهمیه بین فرزندان بیماران تحت پوشش خود تقسیم می نماید.
5- به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز پوشاک و کفش بین بیماران و خانواده آنها تقسیم می نماید.

برپایی جشن همت عالی


انجمن خیریه حضرت قمر بنی هاشم (ع) نجف آباد هر ساله جشنی به نام جشن همت عالی بر پا می کند که در این جشن کمک های مردمی جهت خدمات درمانی بیماران تحت پوشش انجمن خیریه جمع آوری می گردد.

هیئت مدیره


 
جناب آقای دکتر محمدحسن افلاکیان 
رئیس هیئت مدیره
جناب آقای علی سلیمان نژاد
نائب رئیس هئیت مدیره و مدیرعامل
جناب آقای حاج مرتضی معینی
خزانه دار
جناب آقای دکتر علیرضا غیور
عضو اصلی
جناب آقای حاج محسن پیرمرادیان
عضو اصلی
جناب آقای محسن پوراسماعیلی
عضو اصلی
جناب آقای ابراهیم شایان منشی
جناب آقای حاج یداله صالحی بازرس اصلی
جناب آقای حاج محمدرضا رستگاری بازرس علی البدل

 

تقدیر از مسئولین انجمن خیریه حضرت ابوالفضل(ع)


اوّلین جشنواره تجلیل از خیّرین و واقفین عرصة سلامت

اوّلین جشنوارۀ تجلیل از خیّرین و واقفین عرصۀ سلامت استان اصفهان در 13رجب1431 (8تیر 1385) در باغ‌موزۀ چهلستون اصفهان همزمان با ایام ولادت باسعادت مولی الموحدین حضرت امیرالمؤمنین علی(ع) برگزار شد. 

در پایان، مراسمِ تجلیل از 110نفر از چهره‌‌های ماندگار حوزة سلامت، خیّرین برتر و واقفین عرصة سلامت استان اصفهان با دعوت از مقام عالی وزارت جناب آقای دکتر محمد باقری لنکرانی، نمایندة ولیّ ‌فقیه در استان و امام‌جمعة اصفهان، حضرت آیت‌الله طباطبایی‌‌نژاد و استاندار محترم، آقای سیّد مرتضی بختیاری بر روی جایگاه، همراه با اهدای لوح تقدیر، تندیس ویژة مراسم، مدال حامی سلامت و هدیه سفر تشرّف به محضر حضرت علی بن موسی الرضا(ع) انجام پذیرفت.

 

دومین جشنواره تجلیل از خیّرین و واقفین عرصه سلامت استان اصفهان

دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در راستای تجلیل و تقدیر از خدمات خیّرین عرصۀ سلامت استان، دومین جشنوارۀ تجلیل از واقفین و خیّرین عرصۀ سلامت را در تاریخ نهم شهریور 1391 با حضور حضرت آيت‌الله ناصری، جمعی از روحانیون معزّز، قائم‌مقامِ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امور مجلس، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، مسئولان و مدیران استانی و دانشگاهی، تعدادی از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و جمع کثیری از خیّرین عرصۀ سلامت استان برگزار و از خدمات بیش از یکصد خیّرِ عرصۀ سلامت استان، در سه رده (نام‌آوران، چهره‌های ماندگار و خیّرین برتر) با اهدای لوح و تندیس جشنواره، تجلیل کرد. 

در پایان، مراسمِ تجلیل از 100 نفر از چهره‌‌های ماندگار حوزه سلامت، خیّرین برتر و واقفین عرصه سلامت استان اصفهان با دعوت از معاون محترم مقام عالی وزارت، نماینده ولیّ ‌فقیه در استان و امام‌جمعه اصفهان حضرت آیت‌الله طباطبایی‌‌نژاد و نماینده محترم استاندار بر روی جایگاه، همراه با اهدای لوح تقدیر، تندیس ویژه مراسم، مدال حامی سلامت و هدیه سفر تشرّف به محضر حضرت علی بن موسی الرضا(ع) انجام پذیرفت.

    

اوّلین همایش تجلیل از انجمن‌‌های خیریه بهداشتی‌درمانی استان اصفهان

اوّلین همایش تجلیل از خدمات انجمن‌‌های خیریه بهداشتی‌رمانی استان اصفهان همزمان با سی‌وهشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، مصادف با سیزدهم بهمن 1395 در تالار همایش‌‌های مؤسسة تحقیقات و نشر معارف اهل‌‌البیت(ع) اصفهان با همکاری مجمع خیّرین سلامت کشور، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و استانداری اصفهان برگزار شد.
هدف همایش، تجلیل و تکریم از چهل انجمن خیریه فعال در عرصة سلامت و همچنین نکوداشت جناب آقای حاج سیّد رضا نیّری، دبیرکل مجمع خیّرین سلامت کشور و تقدیر و تشکر از اعضای هیئت‌مدیره مجمع خیّرین سلامت استان اصفهان بود.

         

آدرس، فاکس، تلفن، پیامک، پست الکترونیک، سایت


 

آدرس
دفتر مرکزی: نجف اباد، فلکه آزادگان، خیابان آیت الله حججی(پشت پارک)، انجمن خیریه حضرت قمر بنی هاشم (ع)
دفتر شماره یک: نجف آباد، انتهای خیابان فردوسی شمالی، روبروی ورزشگاه مجد
شماره تلفن 031427446610    یا     03142746100 الی 102
امور مشترکین 03142746162
فکس مدیریت 03142744581
فکس حسابداری 03142746100
پست الکترونیک kheirieh.banihashem@yahoo.com
سایت www.kheirieh-banihashem.ir