انجمن صرع اصفهان

انجمن صرع اصفهان

معرفی


انجمن صرع اصفهان درتاريخ 1383/2/25فعاليت خود را در غالب ارايه راهنمايي و مشاوره به مصروعين و خانواده هاي آنها، تلاش جهت فرهنگ سازي لازم درجامعه به منظور آشنايي آحاد جامعه با اين بيماري، انجام امور مددکاري و توان بخشي برگزاري همايشها و نشست هاي علمي همچنين ساماندهي مصروعين آغاز کرد. 
از اعضاء هيات مديره آن بايد از آقايان دکتر اعتمادي فر ،دکتر خليقي نژاد، دکترقديري، دکتراشتري، دکترشايگان نژاد، دکتر منتظرالظهور،دکتر يزد خواستي ،دکتر نصر، دکتر فيض، مهندس انصاري، آقاي شياسي و خانم چراغي نام برد که زحمات بيدريغي را در راستاي خدمات رساني به مردم ارايه داده و مي دهد اين موسسه خدمات مختلفي در زمينه امور آموزشي، مشاوره اي درماني، فرهنگي و بازديدهاي زيارتي، تفريحي، برگزاري مناسبتهاي مذهبي و... به مصروعين استان که در حدود 4000 هزار نفر مي باشند ارايه مي دهد. اين موسسه طرح هاي ديگري مانند: گسترش همکاري با سازمان ها و نهادها از جمله با آموزش و پرورش، بهزيستي و کميته امداد امام (ره )و ... را در برنامه خود دارد.

خیریه صرع با حمایت مردم و خیرین بیش از سه هزار نفر را شناسایی کرده و تحت نظر خود قرار داده است.
انجمن با هدف کمک به بهبود کیفیت زندگی بیماران مبتلا به صرع تشکیل شده و مهم ترین هدف این انجمن فرهنگ سازی است. جامعه باید بداند که افراد مبتلا به صرع توانمندی های یک انسان سالم را دارند. بیماری صرع قابل درمان است اما نگرش جامعه باید نسبت به بیماری صرع و مبتلایان به این بیماری تغییر کند.
مسئولين انجمن معتقدند دستگاه هايي که از امکانات مالي و حمايتي برخوردارند بايد در امر اهدا و وقف پيشقدم شوند و در ضمن بکار تبليغاتي در اين زمينه نيز بپردازند تا مردم به انجام اين امور تشويق شوند، همچنين بايد ارتباط و هماهنگي لازم بين افراد خير و نيازهاي جامعه در امر سلامت برقرار شود. سخن پاياني اينکه اين مرکز از مسئولين استان تقاضا دارد با کمک هاي مالي و حمايتهاي خود اين انجمن را در راستاي تحقق اهداف مورد نظر ياري کنند تا انجمن بتواند خدمات خود را هر چه بهتر و بيشتر به مصروعين ارايه دهد.

خدمات موسسه


  • امور آموزش
  • مشاوره
  • درمان
  • امور فرهنگی
  • بازدیدهای زیارتی-تفریحی
  • برگزاری مناسبت های مذهبی

موسسه در نظر دارد همکاری خود را با سازمان ها و نهادها از جمله اداره کل آموزش و پرورش، بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) گسترش دهد. این موسسه در تابستان سال 1395، آماده سازی مرکز پژوهش و مطالعات صرع، پیگیری طرح توسعه خدمات درمانی، شرکت در طرح یک شهر ضیافت، برگزاری نشست های علمی، توزیع ارزاق ماه مبارک رمضان، برگزاری جلسات هیئت مدیره و اردوی مشهد مقدس و ارائه خدمات درمانی و حمایتی را جهت رفاه حال اعضا خود به عهده داشته است.

یکی از اقدامات اساسی و مهم که در سال 1395 با نظم و دقت لازم انجام می گیرد، برگزاری نشست های علمی که در اولین پنجشنبه هر ماه ساز ساعت 10 صبح الی 12 با موضوعات مختلف در زمینه صرع و با حضور متخصصان مغز و اعصاب، اعصاب و روان و سایر تخصص ها برگزار می شود. در این نشست ها جمع قابل توجهی از بیماران و خانواده های آنان شرکت می کنند. در تابستان 95 نیز سه نشست علمی با عناوین مسائل جانبی در صرع، نقش انجمن های مردمی در خدمات رسانی به مصروعین و روش های تشخیص در بیماری صرع برگزار شد.

درمانگاه تخصصی صرع مسیح در اکثریت روزهای هفته پذیرای ده ها بیمار مصروع است و مصروعین کم بضاعت از حمیات های دارویی انجمن بهره مند می شوند همچنین علاوه بر خدمات پزشکی، نوار مغز،  مشاوره، خدمات روانپزششششکی به بیماران ارائه می شود.

یکی از اقدامات انجمن، تأسیس اولین درمانگاه جامع تخصصی صرع کشور در ساختمان اهدایی است. این درمانگاه که در طبقه فوقانی انجمن خیریه صرع قرار دارد، پذیرای ده ها بیمار مصروع از سرتاسر استان و حتی دیگر نقاط کشور است. در این درمانگاه، علاوه بر متخصصان مغز و اعصاب از وجود متخصصان اعصاب و روان و مشاوره نیز بهره گرفته می شود و با تشکیل پرونده تخصصی، انجام نوار مغز، امور پرستاری و دیگر خدمات در اختیار بیماران مصروع قرار می گیرد.

انجمن تصمیم دارد با راه اندازی بخش 24 تختی بیمارستان حجتیه(عج) یک گام اساسی تر در راستای درمان مصروعین با استفاده از آخرین روش ها و امکانات تخصصی روز بردارد که در این راستا با برگزاری جلسات متعدد پیگیری های لازم را انجام داده است.

آدرس، فاکس، تلفن، پیامک، پست الکترونیک، سایت


آدرس اصفهان، چهارراه سهروردی (سه راه سیمین سابق) ابتدای بلوار کشاورزی بعد از کوچه 119 جنب کارواش نصف جهان
تلفن  37771572
فاکس 32671754
پست الکترونیک Ase-hayati@yahoo.com
سایت