انجمن خیریه حمایت از کودکان بهشت

انجمن خیریه حمایت از کودکان بهشت

معرفی


اين مؤسسه در سال 1385به شماره ثبتي 1943به ثبت رسيد و فعاليت خود را آغاز نمود.

هدف از تأسيس اين مؤسسه کاهش و رفع معضلات کودکان معلول و اعتلاي جايگاه آنها در جامعه، آگاه سازي و آشناسازي جامعه و خانواده ها با مسايل و مشکلات معلولين ،کمک به فرآيند اجتماعي شدن و اشتغال کودکان با نيازهاي خاص ذهني جسمي ازطريق تعامل با مؤسسات و نهادهاي مرتبط، ارائه خدمات مشاوره فرهنگي، آموزشي، توانبخشي نظيرکار درماني و گفتاردرماني، تلاش براي جلب مساعدت هاي مالي و معنوي افراد خير مي باشد.
اين مؤسسه درنظر دارد کودکان معلول (جسمي ذهني) تحت پوشش را درکلاسهاي مختلف در زمينه هاي فکري ،آموزشي مذهبي و ورزشي شرکت دهد. 
انجمن کودکان بهشت 5عضو اصلي دارد که شامل:
آقايان  ، ،  محمد بهرنگي (عضو اصلي) مي باشند و به همراه همکاران ديگر در راستاي تحقق اهداف انجمن مشغول به فعاليت هستند.
زيربناي ساختمان اين مؤسسه حدوداً 400 مترمربع است که شامل شش کلاس براي کودکان معلول (جسمي ذهني) يک اتاق براي انبارداري وسايل و دفترکلاس مي باشد.اين کلاس ها چند منظوره هستند (سفال سازي، کامپيوتر، نقاشي، بازي درماني، گفتار درماني، مشاوره، معاينات) و از سالن اين مؤسسه به عنوان سالن ورزشهاي خاص (بوچي با توپي مخصوص و...) استفاده مي شود.
اين مؤسسه درنظر دارد در قطعه زميني که در خوراسگان به آن اهدا شده است يک مجتمع توانبخشي آموزشي و تفريحي به بهره برداري برساند که هم اکنون اين طرح دردست اقدام است. مجموعه انجمن کودکان بهشت حدود 300 عضو کم توان ذهني، جسمي، حرکتي تحت پوشش دارد.
به اعتقاد مسئولين اين انجمن تبليغات رسانه اي به ويژه صدا و سيما تنها راهي است که مي توان از طريق آن انجمن هاي خيريه را به خوبي به جامعه و مردم معرفي نمود. 

اهداف و خط مشی خیریه


الف) آگاه سازی جامعه و خانواده ها نسبت به  نیازها و توانمندی های توان یابان
ب) کمک به فرآیند اجتماعی شدن و اشتغال توان یابان ذهنی و جسمی حرکتی
ج) ایجاد ارتباط متقابل بین سازمانها در جهت تصویب قوانین مورد نیاز توان یابان
د) ارایه خدمات مشاوره فرهنگی و آموزشی توانبخشی مورد نیاز
ه) انجام فعالیتهای علمی پژوهشی و تلاش در جهت برگزاری همایشهاو کارگاه های آموزشی مرتبط
و) تلاش در جذب مساعدتهای مالی و معنوی افراد و سازمانهای حقیقی و حقوقی
ز) انجام هرگونه فعالیت فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی مجاز و قانونی در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران در راستای اهداف انجمن و کسب حقوق شهروندی و جایگاه اجتماعی برابر برای توان یابان
 
لازم به ذکر است بودجه های این انجمن از طریق جمع آوری هدایا و نذورات و قبول وصیت، وقف، حق عضویت و نیز سایر فعالیتهای قانونی و مجاز تامین میگردد.

اعضای هیئت مدیره


دکتر سالار فرامرزي

نائب رئیس

محمود محمد زاده

رئیس هیئت مدیره

بنفشه خاموشيان

مديرعامل

فرزانه منتظريه

خزانه دار

محمد گل احمر

عضو هیئت مدیره

محمد جعفر احمدیان

عضو هیئت مدیره

دکتر رضا اسماعيلي 

عضو هیئت مدیره

 

 

تقدیر از مسئولین انجمن خیریه حمایت از کودکان بهشت


 اوّلین همایش تجلیل از انجمن‌‌های خیریه بهداشتی‌درمانی استان اصفهان

اوّلین همایش تجلیل از خدمات انجمن‌‌های خیریه بهداشتی‌رمانی استان اصفهان همزمان با سی‌وهشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، مصادف با سیزدهم بهمن 1395 در تالار همایش‌‌های مؤسسة تحقیقات و نشر معارف اهل‌‌البیت(ع) اصفهان با همکاری مجمع خیّرین سلامت کشور، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و استانداری اصفهان برگزار شد.
هدف همایش، تجلیل و تکریم از چهل انجمن خیریه فعال در عرصة سلامت و همچنین نکوداشت جناب آقای حاج سیّد رضا نیّری، دبیرکل مجمع خیّرین سلامت کشور و تقدیر و تشکر از اعضای هیئت‌مدیره مجمع خیّرین سلامت استان اصفهان بود.
    

آدرس، فاکس، تلفن، پیامک، پست الکترونیک، سایت


آدرس اصفهان، خیابان فروغی ، کوچه 56، پلاک 28، انجمن خیریه حمایت از کودکان بهشت
تلفن  03133364092
پست الکترونیک info@heaven-children.ir
سایت https://www.heaven-children.ir/