انجمن حمایت از بیماران آسیب نخاعی اصفهان

انجمن حمایت از بیماران آسیب نخاعی اصفهان

معرفی


اين انجمن در سال 1385 به منظور حمايت و پشتيبانی از افرادی که به علت حادثه دچار آسيب نخاعی شده اند تأسيس شد. اعضای اين انجمن کسانی هستندکه به دلايلی توان حرکت را از دست داده اند و اين امر خود، انگيزه ای برای کار بيشتر و نيز درک بهتر مسايل و مشکلات افراد تحت پوشش است. هدف از تأسيس انجمن بالا بردن سطح آگاهی افراد جامعه برای پيشگيری از آسيب های نخاعی، بالا بردن کيفيت زندگی و ايجاد شادی واميد در مبتلايان، بالا بردن سطح آگاهی آنان در زمينه ی پزشکی، حمايت روحی روانی و عاطفی و حمايت حقوقی از بيماران در راستای رسيدن به جايگاه واقعی آنان در اجتماع، بالابردن سطح آگاهی جامعه نسبت به اين بيماران، آگاه کردن مسئولين از مشکلات آنان و جلب حمايت های مسؤولين و مشارکت های مردمی برای بهبود و اعتلای شرايط زندگی بيماران است.

زير بنای ساختمان انجمن 2500 مترمربع است و فضای ساختمان اداری450متر را به خود اختصاص داده که شامل:سالن اجتماعات، فيزيوتراپی، کارگاه، اتاق معاينه، مشاوره و.... است همچنين حياط وسيع انجمن ، مکان مناسبی برای فعاليت های ورزشی  آسيب ديدگان نخاعی است.

1200 آسیب دیده نخاعی در استان اصفهان، شناسایی شده که براساس اساسنامه انجمن می توانند عضو شوند تا از خدمات کادر درمانی، ورزش درمانی، فیزیوتراپی و درمان زخم بستر بهره مند شوند. بخشی از هزینه های انجمن را خیران تقبل می کنند و با همین اعتبارات، توانسته است تاکنون خدمات فرهنگی، اجتماعی، حقوقی و کلاس های آموزشی را به اعضاء ارائه دهیم. بخشی از درمان زخم بستر اعضاء با قراردادی که با خیریه حضرت ابوالفضل(ع) منعقد شده است، در حال انجام است ولی با این وجود لزوم راه اندازی یک مرکز تخصصی زخم بستر در اصفهان احساس می شود.

ساختمان جدید انجمن در خیابان آتشگاه با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان و در زیربنایی به مساحت 1400 متر ساخته شد که به لحاظ برخورداری از امکانات، قابل مقایسه با مکان قبلی نیست. یکی از اقدامات شاخص انجمن، شناسایی 1200 نفر از آسیب دبدگان نخاعی در استان اصفهان و تهیه بانک اطلاعاتی برای آنها است.  جمع شدن اعضا در فضایی صمیمی و تشکیل تیم های ورزشی از دیگر دستاوردهای انجمن می باشد. مناسب سازی شهر اصفهان و تعامل با شهرداری در این راستا یکی دیگر از اقدامات انجنم در اسل های اخیر بوده که به همین جهت سالانه 4 میلیارد تومان بودجه، برای مناسب سازی معابر و پیاده روهای مناطق 15 گانه شهر اصفهان، اختصاص می یابد.

اين انجمن در نظر دارد در همين مکان کلاسهای مختلف فرهنگی ازجمله موسيقی، هم خوانی، کتابخانه، نقاشی و.... با حضور استادان مجرب و مطرح استان برگزار کند و به منظور ايجاد سهولت در اياب و ذهاب افراد تحت پوشش در نظر است، چنددستگاه خودروی وَن توسط سازمان بهزيستی خريداری شود. با عنايت و لطف پروردگار، قرار است بزودی کلنگ بزرگترين مرکز حمايت از آسيب ديدگان نخاعی اصفهان به زمين زده شود. اين انجمن حدود400 نفر از آسيب ديدگان نخاعی را تحت پوشش دارد.

اعضای اصلی انجمن


استاد حبيب اله ناظريان

رييس هيأت مديره

مهندس حسن روان فر

نايب رئيس

دکتر غلامرضا پسته ای

مديرعامل

سيد محمود نقيب زاده نائينی

خزانه دار

خانقه مجری

منشی

 

افتتاح ساختمان جديد مركز كاردرماني، ويژه بيماران آسيب ضايعه نخاعي استان اصفهان


ساختمان جديد مركز كاردرماني، ويژه بيماران آسيب ضايعه نخاعي استان اصفهان، با حضور دكتر جمالي نژاد شهردار، برخی از نمایندگان مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، اعضاي محترم شوراي شهر اصفهان، سيد اصغر فياض معاون توانبخشي، دكتر محمدي مديريت بهزيستي شهرستان، اعضای هیئت امناء و هیئت مدیره انجمن ضایعه نخاعی استان و جمع كثيري از خيرين، بيماران ضايع نخاعي و مسئولين نهادهاي دولتي استان اصفهان افتتاح و مورد بهره برداري قرارگرفت.
در حاشيه مراسم افتتاح اين ساختمان، سيد اصغر فياض معاون توانبخشي اداره كل بهزيستي استان اصفهان، با بيان اینکه بسیاری از بيماران آسیب نخاعی در اثر حادثه یا تصادف دچار مشكلات جسماني مي گردند، گفت: یک بيمار آسیب نخاعی برای بازگرداندن بخشی از استقلال شخصی و توانایی‌های خود لازم است از برنامه‌های ورزشی و خدمات توان‌بخشی استفاده نمايد.و اين امر مستلزم آن است كه فرصت‌ حضور فعال معلولان در جامعه فراهم شود و به صورت ویژه‌تر به معلولان و رفع نیاز‌های آنها توجه گردد.
معاون توانبخشي اداره كل بهزيستي استان اصفهان هدف از افتتاح ساختمان جديد انجمن آسيب ديدگان نخاعي را ،احقاق حقوق مسلم افراد ضایعه نخاعی و بالابردن کیفیت زندگی و ایجاد شادی و امید در این بيماران و حمایت روحی روانی و عاطفی در راستای رسیدن به جایگاه واقعی آنان در اجتماع عنوان كرد. وي در آخر ابراز اميدواري كرد با کمک و همیاری انسانهای نوعدوست و نیک اندیش و مسئولين کشوری و استانی و جلب مشارکت های مردمی در راستاي بهبود و اعتلای شرایط زندگی بیماران آسيب نخاعي گام هاي موثري برداشته شود.
گفتني است مکان قبلی انجمن بيماران ضايعه نخايي درخیابان مشتاق و به صورت استیجاری بود و در سال 89 قطعه زمینی با کمک خیّرین در مجاورت کوه آتشگاه برای ساخت محل جدید انجمن حمایت از بیماران آسیب های نخاعی اصفهان خریداری شد. سال 92 پس از اخذ پروانه، ساخت آن آغاز گرديد و امروز بعد از گذشت حدود 3 سال، در 4 طبقه با زیربنای 1400 مترمربع به بهره برداری رسید و کلیه هزینه های مربوط به احداث این ساختمان اعم از خرید زمین و ساخت و ساز توسط افراد خیّر تأمین شده است.
              

بازدید دانشگاهیان آلمانی از انجمن حمایت از بیماران آسیب نخاعی اصفهان


گروهی از دانشگاهیان دانشگاه هامبورگ با همراهی تعدادی از استادان و دانشجویان دانشکده های توانبخشی و روان شناسی از امکانات انجمن حمایت از بیماران آسیب نخاعی استان و اقداماتی که برای توانبخشی آسیب دیدگان نخاعی انجام می شود دیدن کردند.

هر چند بیماران آلمانی در بخش آسیب نخاعی تحت پوشش بیمه ها و حمایت های بیمه ای هستند اما آنچه در ایران و اصفهان برایشان جالب است، جایگاه آسیب دیدگان در دل خانواده ایرانی و حمایت‌های روانی و عاطفی است.
انجمن حمایت از بیماران آسیب نخاعی از نظر امکانات مادی و معنوی وابسته به خيران و نهادهای خیریه است که این موضوع هم برای این گروه آلمانی هم جالب و هم قابل تامل بود.

    

تقدیر از مسئولین انجمن حمايت از بيماران آسيب نخاعي 

 


اوّلین همایش تجلیل از انجمن‌‌های خیریه بهداشتی‌درمانی استان اصفهان

 

اوّلین همایش تجلیل از خدمات انجمن‌‌های خیریه بهداشتی‌درمانی استان اصفهان همزمان با سی‌وهشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، مصادف با سیزدهم بهمن 1395 در تالار همایش‌‌های مؤسسة تحقیقات و نشر معارف اهل‌‌البیت(ع) اصفهان با همکاری مجمع خیّرین سلامت کشور، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و استانداری اصفهان برگزار شد.
هدف همایش، تجلیل و تکریم از چهل انجمن خیریه فعال در عرصة سلامت و همچنین نکوداشت جناب آقای حاج سیّد رضا نیّری، دبیرکل مجمع خیّرین سلامت کشور و تقدیر و تشکر از اعضای هیئت‌مدیره مجمع خیّرین سلامت استان اصفهان بود.
     
 

آدرس، فاکس، تلفن، پیامک، پست الکترونیک، سایت


آدرس اصفهان، مشتاق دوم، روبه روی خيابان مهر، کوچه بهشتی، جنب معاونت ورزشی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان
آدرس جدید اصفهان، خیابان آتشگاه، جنب کوه آتشگاه، کوچه شهیدان تیموری
تلفن  
پست الکترونیک  
سایت http://www.scia-isf.org