بیمارستان تخصصی و دارالشفاء حضرت زهرای مرضیه (س)

بیمارستان تخصصی و دارالشفاء حضرت زهرای مرضیه (س)

تاريخچه تأسيس بیمارستان


دارالشفاء حضرت زهراء مرضيه در سال 1369 به همت عالي حاج عباس انگوري زاده تأسيس گرديد. اين مركز در ابتدا در زميني به مساحت 32 مترمربع پايه گذاري شده و بلافاصله با خريد و افزودن يك باب منزل به مساحت 300 متر مربع و پس از كسب (س) مجوزهاي قانوني از معاونت درمان در تاريخ 1369/03/15 تحت عنوان دارالشفاء حضرت زهراي مرضيه رسماً فعاليت شبانه روزي خود را در قالب درمانگاه عمومي و رشته هاي تخصصي شامل چشم، قلب، داخلي، گوش و حلق و بيني، پوست، اطفال و ارتوپدي آغاز نمود. نياز درماني منطقه، كمك خيرين محترم و همت والاي حاج آقا انگوري زاده - مؤسس و سرپرست مركز- موجب شد تا انگيزه گسترش واحد درماني قوت يافته و نهايتاً با خريد تدريجي حدود 33 خانه در اطراف درمانگاه مساحتي بالغ بر 23300 مترمربع زير بنا جهت توسعه بخش درماني آماده سازي گردد. ادامه سير مذكور موجب شد تا به لطف پروردگار، بيمارستان تخصصي و فوق تخصصي حضرت زهراي مرضيه (س) در سال 1384 افتتاح و خدمت رساني درماني خود را آغاز نمايد.

درحال حاضر اين مركز با 115 تخت فعال واجد كليه رشته هاي تخصصي اصلي (داخلي، نورولوژي، قلب و عروق، اطفال و نوزادان، ارتوپدي، ارولوژي، نفرولوژي، زنان و مامايي، گوش و حلق و بيني، جراحي و جراحي اطفال) بوده و آمادگي ارائه كليه فعاليت ها و خدمات درماني را به همشهريان محترم مي باشد و با توجه به نياز مبرم استان و مردم منطقه، با راه اندازي بخش هاي جدید ، تعداد تخت هاي اين مركز به 160 تخت افزايش مي يابد. خوشبختانه انگيزه پويا و افق ديدگاه مؤسس محترم و ساير مسئولين بيمارستان نيل به اهداف متعالي را در برنامه كاري خود قرار داده و موجب گسترش و پيشرفت روز افزون سطح كيفي خدمات ارائه شده گرديده است. در حال حاضر، درجه ارزشیابی بیمارستان و بخش های ویژه، یک می باشد.

انگيزه و فکر اوليه ايجاد درمانگاه خيريه حضرت زهراي مرضيه (س) در سال 1368 توسط حاج عباس انگوري زاده مطرح گرديد. اين درمانگاه که ابتدا دريک خانه 32متري تأسيس شد کم کم توسط ايشان و همکاري ديگران توسعه يافت و 260مترديگر به فضاي آن اضافه شد. در حال حاضر کل بيمارستان 10800مترمربع و زيربناي آن 14000متر مربع مي باشد که در فروردين 84به بهره برداري رسيد. خيريه درماني حضرت زهراي مرضيه (س) شامل چهار قسمت اصلي شامل بيمارستان، درمانگاه عمومي، درمانگاه خصوصي و واحد دياليز است که بيمارستان در يک ساختمان چهارطبقه و سه قسمت ديگر هر کدام به طورجداگانه دريک ساختمان سه طبقه قرار گرفته اند.

بيمارستان شامل بخش هاي راديولوژي، اورژانس، سي سي يو، بخش قلب، بخش بستري، ساختمان دياليز، آزمايشگاه، csr-icu، اتاق عمل و ... باشد تقريباً 60پزشک متخصص و فوق تخصص با اين بيمارستان همکاري دارند علاوه بر آن 25نفر پزشک عمومي 15نفر دندانپزشک و 320 نيروي پيرا پزشکي دررشته هاي مختلف با اين مرکز همکاري مي کنند اين بيمارستان درنظردارد بر اساس طرح توسعه خود با احداث يک ساختمان دوطبقه واحدهاي مختلف ديگرنظير اتاق اکسيژن و بي هوشي زايشگاه واحد سي تي اسکن و...را راه اندازي نمايد.

حدود چند ماهي است که اين بيمارستان به عنوان تنها بيمارستان استان اصفهان يکي از اتاق هاي عمل خود را براي بيماران معلول ذهني اختصاص داده تا با توجه به نيازاين بيماران به دندانپزشک به سهولت بتواند دندانهاي اين بيماران را درمان نمايد. تعرفه هاي اين بيمارستان نصف هزينه ها و تعرفه هاي دولتي است و با انواع بيمه شامل بيمه تأمين اجتماعي ،خدمات درماني، نيروهاي مسلح، صدا و سيما ،بانک هاي تجارت و شرکت نفت و بيمه تکميلي دانا قراردارد.
مسئولين اين خيريه معتقدند که هنر و فرهنگ سازي لازم در زمينه جذب مشارکت هاي مردمي براي امور درماني نشده و اين امرمستلزم همکاري و همياري نهادهاي دولتي و غيردولتي است اين دارالشفا و بيمارستان تحت زعامت عالم مرحوم حضرت آيت الله حاج سيد احمد فقيه امامي رحمت الله عليه و اکنون تحت زعامت حضرت آيت الله حاج سيد حسن فقيه امامي اداره مي شود.
 

بيانيه ارزش ها


تكريم و ارزش گذاري : حفظ كرامت انساني مراجعين و كاركنان و نظر به زندگي هر فرد به عنوان يك هديه الهي
پايبندي به اصول اخلاقي و حرفه اي : اعتقاد و التزام به سنت ها و اصول اخلاقي، اسلامي و حرفه اي در ارائه خدمات
ارتقاء سطح ارائه خدمات : افزايش سطح توانمندي كاركنان در ارائه خدمات مرتبط با سلامت به مراجعين
مشتري مداري و بيمار محوري : استقرار و رعايت اصول پنج گانه منشور حقوق بيمار
احترام به حقوق انساني در جهت تحقق تكريم و رضايت ارباب رجوع
صداقت : رعايت صداقت، وجدان كاري و انصاف در كليه مراحل ارائه خدمات جهت مراجعين و كاركنان
ايمني : شناسايي كليه خطرات و خطرسازها و مستقر سازي راهكارهاي ايمن سازي در مراحل ارائه خدمات
مشاركت : ايجاد جو همكاري بين كاركنان در راستاي ارائه خدمات بهينه به مراجعين و همچنين وجود تعامل در همكاري با ساير سازمان ها
مشاركت كاركنان در برنامه ريزي و تصميم گيري ها
وظيفه شناسي و اعتماد سازماني
شايسته سالاري با بكارگيري و تشويق نيروهاي متعهد و متخصص
پاسخگوئي به نيازهاي در حال تغيير جامعه

اهداف کلی (استراتژيك)


ارتقاء سطوح کمی و کیفی خدمات قابل ارائه
افزایش رضایت مندی کارکنان
ارتقا سطح دانش و مهارت کارکنان
ارتقاء مستمر کیفیت خدمات در بیمارستان
ارتقاء مستمر ایمنی بیمار، کارکنان و مراجعه کنندگان
افزایش رضایت مندی بیماران و همراهان و ارتقاء سطح رضایت گیرندگان خدمت
مدیریت بهینه منابع و مصارف
برنامه ریزی جهت ارتقا سلامت در حیطه جامعه ، محیط زیست
مدیریت توسعه فضای فیزیکی بیمارستان با توجه به نیاز ها و کمبود های مردم منطقه

رسالت بيمارستان


بیمارستان و دارالشفاء حضرت زهرای مرضیه (س) به عنوان یک مرکز خیریه، مفتخر است که با هدف ارائه خدمت به قشر محروم جامعه تأسیس گردیده و هم اکنون با اتکاء به قدرت لایزال پروردگار متعال و بهره مندی از کادری مجرب و با همیاری خیرین محترم به عنوان یک بیمارستان عمومی در راستای ارتقاء سلامت جامعه قادر است : خدمات تخصصی و فوق تخصصی خود را به صورت بستری و سرپایی با هزینه ای مناسب تر از بخش خصوصی به کلیه هم استانی های عزیز و همچنین هموطنان گرامی از استان های مجاور ارائه دهد. کیفیت خدمات درمانی را از طریق هدایت و رهبری کارکنان به سمت اهداف سازمان و به کارگیری و گسترش راه حل های خلاق با توجه به شرایط اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی حاکم بر جامعه جهت تأثیر بر بهداشت مردم، به طور مستمر ارتقاء و بهبود دهد .
 

چشم انداز بيمارستان


ما برآنیم تا با اتکاء برنیروی لایزال الهی با ارائه خدمات درمانی و مراقبتی تخصصی و فوق تخصصی با کیفیت و ایمن، رعایت استاندارد ها در سطح عالی، استفاده از فناوری نوین پزشکی و رزوآمد، بهره گیری از کادر درمانی توانمند و فضای فیزیکی و محیط درمانی استاندارد به عنوان بیمارستان درجه یک عالی در استان شناخته شویم.
 
بخش ها و واحدهای مختلف بیمارستان

بخش بستری

 • اورژانس
 • داخلی قلب
 • CCU و Post CCU
 • اتاق عمل
 • icu
 • داخلی و جراحی مردان
 • داخلی و جراحی زنان
 • مامایی
 • زایشگاه
 • بخش نوزادان و NICU
 • زنان
 • دیالیز
 • اطفال
 • اورژانس سرپایی

            

واحد های پاراکلینیکی

 • واحد تصویربرداری
 • واحد آزمایشگاه
 • فیزیوتراپی
 • داروخانه
 • دندانپزشکی

خدمات پیراپزشکی

 • آندوسکوپی و کولونوسکوپی
 • اديومتری
 • نوار مغز (EEG)
 • اسپيرومتري
 • اکوکاردیوگرافی
 • تست ورزش
 • تغذیه و رژیم درمانی
 • مشاوره روانشناسی
 • گفتار درمانی
 • عینک سازی

 

تقدیر از مسئولین مرکز پزشکی و دارالشفای حضرت زهرای مرضیه(س)


اوّلین همایش تجلیل از انجمن‌‌های خیریه بهداشتی‌درمانی استان اصفهان

اوّلین همایش تجلیل از خدمات انجمن‌‌های خیریه بهداشتی‌درمانی استان اصفهان همزمان با سی‌وهشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، مصادف با سیزدهم بهمن 1395 در تالار همایش‌‌های مؤسسة تحقیقات و نشر معارف اهل‌‌البیت(ع) اصفهان با همکاری مجمع خیّرین سلامت کشور، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و استانداری اصفهان برگزار شد.
هدف همایش، تجلیل و تکریم از چهل انجمن خیریه فعال در عرصة سلامت و همچنین نکوداشت جناب آقای حاج سیّد رضا نیّری، دبیرکل مجمع خیّرین سلامت کشور و تقدیر و تشکر از اعضای هیئت‌مدیره مجمع خیّرین سلامت استان اصفهان بود.
 
  

تقدیر از مؤسس و بنیانگذار بیمارستان جناب آقای حاج عباس انگوری زاده جهت ارج نهادن به خدمات ارزشمند ایشان در راستای تاسیس و راه اندازی و بهره برداری شایسته از بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی زهرای مرضیه(س) با حضور جامعه خیرین، شهردار منطقه 3، مسئولین دانشگاه علوم پزشکی با اهداء نشان حامی سلامت و لوح تقدیر از خدمات ایشان تقدیر بعمل آمد

  
  
 

آدرس، فاکس، تلفن، پیامک، پست الکترونیک، سایت


 

آدرس
اصفهان، خيابان علامه مجلسي، حدفاصل چهارراه ابن سينا و طوقچي، دارالشفاء و بيمارستان حضرت زهراي مرضيه (س)
شماره تلفن 03134456061-4
نوبت دهی تلفنی 03134475301-7
تلفکس 03134454300
پست الکترونیک info@zmhospital.ir
سایت http://zmhospital.ir/