انجمن خيريه بهداشتی درمانی و بیمارستان حجه ابن الحسن (ع)

انجمن خيريه بهداشتی درمانی و بیمارستان حجه ابن الحسن (ع)

معرفی


بیمارستان انجمن خیریه بهداشتی درمانی حضرت حجت ابن الحسن العسکری (عج) در سال 1350 تاسیس و مورد بهره برداری قرار گرفت. اين بيمارستان داراي 18000مترمربع عرصه و10000مترمربع زيربنا است و روزانه به طورمتوسط به بيش از 2000 نفر ارايه خدمت مي نمايد. 
با اجرای طرح های توسعه یافته در بخش های داخلی و جراحی عمومی (جراحی، ارتوپدی،ENT)، زنان، زایشگاه، نوزادان، اورژانس،دیالیز، اتاق عمل و بخش های پاراکلینیکی شامل درمانگاه، داروخانه، چشم پزشکی، دندانپزشکی، رادیولوژی، سونوگرافی و آزمایشگاه فعال می باشد.
مسئولين اين درمانگاه خيريه از مديران و روساي ادارات دولتي انتظاردارند با توجه به کثرت مراجعه کنندگان به اين درمانگاه توجه ويژه اي به اين مرکز مبذول نموده و با اعطاي کمک هاي مالي درپيشبرد اهداف انسان دوستانه مرکزگام بردارند در همين راستا زحمات مرحوم حاج سيد حسين ميرقادري را درساليان دراز ارج نهيم.

سخن مدیر عامل


الحمدالله رب العالمین و الصلوه و السلام علی سیدنا محمد و آله الطاهرین و العن علی اعدائهم اجمعین الی یوم الدین خداوند سبحان را صمیمانه شکر می گوییم، که در این سال نیز توفیق خدمتگزاری به نیازمندان را به کاروان وفاق مقدس علوی ارزانی فرمود و به راستی که طی طریق در این سیره پسندیده، بزرگترین نعمتی است که زبان و قلم از بیان آن الکن می باشد.
ریاست عالی هیئت امناء حضرت ایت الله سید یوسف طباطبایی نژاد نماینده ولی فقیه در استان اصفهان در همایش نکوداشت تجلیل از خدمات خیریه های بهداشتی درمانی اظهار نمودند:
خیرین جز مقربین خدا هستند و هماهنگی و مشورت خیرین سلامت استان اصفهان برای رفع مشکلات در حوزه سلامت امری ضروری است.
درمانگاه حجتيه براساس طرح توسعه خود با همکاري مهندسين و مشاورين همگون تاکنون فازاول ساختمان نيمه کاره خود را به بهره برداري رسانده و قصد دارد در اولويت فرصت با تأمين هزينه هاي مالي، فازهاي بعدي را نيزبا هدف ايجاد فضاي فيزيکي مناسب و سهولت ارايه خدمات به بيماران به انجام برساند.

بخش های مرکز


بخش همودیالیز

این بخش از افتخارات بیمارستان بوده و با ارائه بهترین خدمات پزشکی، تجهیزات و آموزش با ظرفیت ۹۰ تخت فعال و همچنین فعالیت در ۳ شیفت کاری صبح، عصر و شب که از افتخارات استان می باشد این بخش در سال ۱۳۹۷  برای ۴۰۰۰ بیمار دیالیز خدمات ارائه داده و روزانه پذیرای جمع زیادی از دوستان نیازمند کمک می باشد.
رئیس بخش
تجهیزات روز
فعالیت
تماس با بخش
دکتر مهدی اذانی بهره گیری ازبه روز ترین دستگاه های همودیالیز دنیا از شنبه تا پنجشنبه به صورت ۲۴ ساعته داخلی ۵۶۰ و ۵۶۵

بخش صرع

جناب آقای پرفسور مسعود اعتمادی‌فر، رئیس انجمن«ام.اس» و مدیر عامل انجمن خیریه صرع اصفهان در نشستی  که با حضور خیرین برگزار شد بیان نمودند. به طور مـتوسط ۱تا ۲درصـد کل جمعیت هـر جامعه ای مبتلا به صرع هستند. با شیوع در شهر اصفهان حدود ۴۰هزار بیمار مصروع وجود دارد. بیمارستان حجت ابن الحسن(عج) برای جراحی ۱۰تا ۱۵درصد بیماران مصروع انتخاب شده است. با وجود درمانگاه و بخش های تخصصی میتوان تا ۷۵درصد از مبتلایان به صرع را با دارو  درمان نمود.
رئیس بخش
تجهیزات روز
فعالیت
تماس با بخش
دکتر ... استفاده از تجهیزات مدرن و روز دنیا در حال تجهیز شدن می باشد -

بخش CCU

بیماری های قلبی عروقی دومین علت مرگ و میر در دنیا می باشد، لذا با احداث بخش CCU میتوان خدمات شایان توجهی به بیماران مبتلا به انفارکتوس حاد میوکارد و درمان آریتمی های کشنده و در نتیجه کاهش مرگ و میر این دسته از بیماران نمود.
رئیس بخش
تجهیزات روز
فعالیت
تماس با بخش
دکتر یوسفی استفاده از تجهیزات مدرن و روز دنیا 7 روز هفته ۲۴ ساعته داخلی ۵۹۵

بخش اورژانس

بخش بهسازی شده اورژانس با به کار گیری به روزترین تجهیزات و ظرفیت ۱۲ تخت فعال که در سال ۱۳۹۵ پذیرای حدود ۱۷۰۰۰ بیمار بوده جهت ارائه خدمت آماده می باشد.
رئیس بخش
تجهیزات روز
فعالیت
تماس با بخش
دکتر مهران قبادی استفاده از تجهیزات مدرن و روز دنیا 7 روز هفته ۲۴ ساعته داخلی ۵۲۰

بخش زنان و مراقبت های دوران بارداری

کلینیک زنان و مراقبت های دوران بارداری با ارائه خدمات بالینی استاندارد آماده خدمت گذاری به ماردان باردار می باشد
رئیس بخش
تجهیزات روز
فعالیت
تماس با بخش
دکتر الهام فردین پور استفاده از تجهیزات مدرن و روز دنیا 7 روز هفته ۲۴ ساعته داخلی ۵۹۰

بخش جراحی

در این بخش انواع جراحی ها توسط بارزترین جراحان کشور انجام می گیرد و جراحی های ارتوپدی عمده ترین جراحی های صورت گرفته در این بخش می باشد.
سرپرست بخش
تجهیزات روز
فعالیت
تماس با بخش
دکتر ... استفاده از تجهیزات مدرن و روز دنیا 7 روز هفته ۲۴ ساعته داخلی ۵۵۱

کلینیک دندان پزشکی

کلینیک دندان پزشکی با ۶ یونیت مجهز، با ارائه کلیه خدمات تخصصی و فوق تخصصی و کمترین تعرفه اماده خدمت رسانی می باشد
سرپرست بخش
تجهیزات روز
مشاوره
تماس با بخش
دکتر ... استفاده از تجهیزات مدرن و روز دنیا مشاوره قبل از شروع درمان داخلی ۶۰۹

کلینیک داخلی و دیابت

کلینیک داخلی و دیابت با حضور  پزشکان متخصص و فوق تخـصص با بهترین کیفیت به بیماران دیابتی اماده سرویس دهی می باشد
سرپرست بخش
تجهیزات روز
مشاوره
تماس با بخش
دکتر ... استفاده از تجهیزات مدرن و روز دنیا مشاوره قبل از شروع درمان داخلی ۳۰۰

بخش رادیولوژی، آزمایشگاه و داروخانه

واحد بازسازی شده رادیولوژی با استفاده از به روزترین و جدیدترین دستگا های رادیولوژی در خدمت بیماران می باشد، همچنین واحد آزمایشگاه و داروخانه  با حضور پرسنلی مجرب و کار ازموده بصورت شبانه روزی در خدمت شهروندان می‌باشند
سرپرست بخش
تجهیزات روز
مشاوره
تماس با بخش
دکتر ... استفاده از تجهیزات مدرن و روز دنیا مشاوره قبل از شروع درمان رادیولوژی (۵۴۰)، آزمایشگاه (۲۸۱)، داروخانه (۴۰۱)

اعضاء هیئت مدیره


اعضاي هيئت مديره اين بیمارستان عبارتند از محمدرضا کجاني، مدير عامل، علي رجالي، رئيس هيئت مديره، اصغر شريفيان ،رحيم اخوان مقدم ،حسين آرازش ،مهدي اذاني و غلامحسين اميديان، و مهندس مهدي آراستگان

تقدیر از مسئولین انجمن خيريه بهداشتی درمانی و بیمارستان حجه ابن الحسن (ع)


اوّلین جشنواره تجلیل از خیّرین و واقفین عرصة سلامت

اوّلین جشنوارۀ تجلیل از خیّرین و واقفین عرصۀ سلامت استان اصفهان در 13رجب1431 (8تیر 1385) در باغ‌موزۀ چهلستون اصفهان همزمان با ایام ولادت باسعادت مولی الموحدین حضرت امیرالمؤمنین علی(ع) برگزار شد. 

در پایان، مراسمِ تجلیل از 110نفر از چهره‌‌های ماندگار حوزة سلامت، خیّرین برتر و واقفین عرصة سلامت استان اصفهان با دعوت از مقام عالی وزارت جناب آقای دکتر محمد باقری لنکرانی، نمایندة ولیّ ‌فقیه در استان و امام‌جمعة اصفهان، حضرت آیت‌الله طباطبایی‌‌نژاد و استاندار محترم، آقای سیّد مرتضی بختیاری بر روی جایگاه، همراه با اهدای لوح تقدیر، تندیس ویژة مراسم، مدال حامی سلامت و هدیة سفر تشرّف به محضر حضرت علی بن موسی الرضا(ع) انجام پذیرفت.

  

دومین جشنواره تجلیل از خیّرین و واقفین عرصه سلامت استان اصفهان

دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در راستای تجلیل و تقدیر از خدمات خیّرین عرصۀ سلامت استان، دومین جشنوارۀ تجلیل از واقفین و خیّرین عرصۀ سلامت را در تاریخ نهم شهریور 1391 با حضور حضرت آيت‌الله ناصری، جمعی از روحانیون معزّز، قائم‌مقامِ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امور مجلس، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، مسئولان و مدیران استانی و دانشگاهی، تعدادی از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و جمع کثیری از خیّرین عرصۀ سلامت استان برگزار و از خدمات بیش از یکصد خیّرِ عرصۀ سلامت استان، در سه رده (نام‌آوران، چهره‌های ماندگار و خیّرین برتر) با اهدای لوح و تندیس جشنواره، تجلیل کرد. 

در پایان، مراسمِ تجلیل از 100 نفر از چهره‌‌های ماندگار حوزه سلامت، خیّرین برتر و واقفین عرصه سلامت استان اصفهان با دعوت از معاون محترم مقام عالی وزارت، نماینده ولیّ ‌فقیه در استان و امام‌جمعه اصفهان حضرت آیت‌الله طباطبایی‌‌نژاد و نماینده محترم استاندار بر روی جایگاه، همراه با اهدای لوح تقدیر، تندیس ویژه مراسم، مدال حامی سلامت و هدیه سفر تشرّف به محضر حضرت علی بن موسی الرضا(ع) انجام پذیرفت.

            

اوّلین همایش تجلیل از انجمن‌‌های خیریه بهداشتی‌درمانی استان اصفهان

اوّلین همایش تجلیل از خدمات انجمن‌‌های خیریه بهداشتی‌درمانی استان اصفهان همزمان با سی‌وهشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، مصادف با سیزدهم بهمن 1395 در تالار همایش‌‌های مؤسسة تحقیقات و نشر معارف اهل‌‌البیت(ع) اصفهان با همکاری مجمع خیّرین سلامت کشور، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و استانداری اصفهان برگزار شد.
هدف همایش، تجلیل و تکریم از چهل انجمن خیریه فعال در عرصة سلامت و همچنین نکوداشت جناب آقای حاج سیّد رضا نیّری، دبیرکل مجمع خیّرین سلامت کشور و تقدیر و تشکر از اعضای هیئت‌مدیره مجمع خیّرین سلامت استان اصفهان بود.
     
 

آدرس، فاکس، تلفن، پیامک، پست الکترونیک، سایت


آدرس اصفهان، خیابان سجاد، خیابان قائم مقام فراهانی (سپهسالار)
تلفن 031-36306001-5
فاکس

 

پست الکترونیک  info@hojjat-hospital.com
سایت

http://hojjat-hospital.com