مجمع خیرین بهداشت و سلامت استان اصفهان امام هادی (ع)

مجمع خیرین بهداشت و سلامت استان اصفهان امام هادی (ع)

معرفی


در سال 1386 با حضور تعدادی از خیرین پیشکسوت ،پزشکان ،کارشناسان و نماینده های ارگان ها و سازمان های مرتبط با سلامت با هدف پیشگیری بهتر از درمان و شعار 100=1 کاشت یک دانه پیشگیری، برداشت صد میوه سلامتی تشکیل گردید. و از سال 1389 در کلیه شهرستانهای استان انجمن خیرین بهداشت و سلامت تشکیل و هر سه ماه یکبار نشست مشورتی با رئیس، مدیر عامل و رابط انجمن شهرستان ها انجام می گیرد.
 بطوری که هم اکنون در 23 شهرستان استان مشغول فعالیت می باشند .در طول یک دهه گذشته مبلغ 1630000000000ریال توسط خیرین بزرگوار و ارجمند استان هزینه شده و 288202 متر مربع عرصه و عیان(زمین ،احداث،بازسازی)لحاظ شده است.

اهداف


هدف كلي

حفظ، تأمين و ارتقاء سطح بهداشت و سلامت جامعه با استفاده از كليه امكانات معنوي و مادي دولتي و مردمي

اهداف اختصاصي

1.  تقويت و توسعه ساختاري سيستم بهداشت و سلامت جامعه در چهار چوب قوانين و مقررات دولت جمهوري اسلامي ايران
2.  جذب و هدايت كمكهاي معنوي و مادي خيرين به سمت اهداف بهداشت و سلامت
3.  تقويت و تسريع اجراي طرحهاي بهداشتي با بهره مندي از توان وظرفيت جامعه خيرين و مركز بهداشت استان
4.  توسعه كيفي و كمي رابطين بهداشت و سلامت در ميان خيرين
5.   ساماندهي حضور خيرين در برنامه ها و حوزه هاي مرتبط با بهداشت و سلامت جامعه
6.  استفاده مسئولين مركز بهداشت استان از پيشنهادات خيرين در رابطه با موضوعات بهداشتي آشكار و شفاف سازي مشكلات بهداشتي غير محسوس و ارائه اين پيشنهادات به مسئولين ذي صلاح استان و كشور
7.  فراهم نمودن زمينه مساعد همكاري و كمك خيرين جهت ارتقاء سطح سواد بهداشتي جامعه با استفاده از راهبردهاي آموزشي مثل بسيج اطلاع رساني ، آموزش هاي چند رسانه اي مانند صدا و سيما ، مطبوعات ، جزوات و غيره و فعاليتهاي فرهنگي
8.  توسعه ارتباط با خيرين جامعه در قالب تشكيل كميسيون تخصصي استاني و شهرستاني و تشكيل انجمن هاي مشابه و يا دفاتر براي شهرستانها و تشكيل مجمع استاني و تعامل با مجمع كشوري
9.  بهبود استاندارد منابع موجود مراكز و خانه هاي بهداشت استان اصفهان در قالب جذب و هدايت حمايتهاي نقدي و غيرنقدي در جهت ايجاد، تجهيز ، بهبود وضعيت ساختمان و تأمين منابع مورد نياز ديگر
10 . كمك به پيشگيري و كنترل عوامل بيماريزا حاصل از زندگي صنعتي و شهرنشيني جامعه امروز تا رساندن به حد مطلوب از قبيل آب آشاميدني ، دفع بهداشتي فاضلاب ، بهداشت مواد غذايي ، بيماريهاي واگير ، حوادث ترافيكي ، آلودگي هوا ، آلودگي صوتي ، امواج مضر و به طور كلي پيشگيري از هر گونه مرگ و مير قابل پيشگيري با همكاري خيرين ، مردم و مركز بهداشت استان به وسيله حساس سازي مسئولين ذيربط در موارد فوق الذكر.
11 . همانگونه كه در مقدمه اساسنامه اشاره گرديد كليه وظايف فوق بر عهده مركز بهداشت استان و دانشگاه علوم پزشكي اصفهان مي باشد ليكن انجمن خيرين بهداشت و سلامت امام هادي(ع) استان اصفهان در جهت اهداف فوق در حد توان و امكانات با همكاري مردم و خيرين مركز بهداشت استان مشاركت خواهند داشت.

خلاصه ای از عملکرد مجمع خیرین بهداشت وسلامت استان اصفهان (امام هادی (ع) ) و انجمن خیرین بهداشت و  سلامت شهرستان های استان


از بدو تأسیس لغایت شش ماهه اول 96
- راه اندازی 23 انجمن خیرین بهداشت و سلامت در شهرستان های استان اصفهان
- احداث ، اهداء ، تعمیر ، تکمیل و  بازسازی 593  واحد بهداشتی درمانی با عرصه و اعیان 481001 متر مربع شامل:
1-  اعیان : 343991 متر مربع است که 120696 متر مربع آن خیر ساز (391 باب ) و 233295 متر مربع آن با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان  می باشد(123 باب )
2- عرصه :137010 مترمربع (79 قطعه زمین)
- اهداء 303 قلم تجهیزات پزشکی و غیر پزشکی به تعداد 4098 عدد
- چاپ و تکثیر 670698 رسانه آموزشی با 158 موضوع (کتاب سرطان برست – کتاب روابط عاطفی و ازدواج – کتاب پیشگیری و کنترل اضافه وزن کودکان – کتاب راه های پیشگیری و کنترل بیماری های قلبی و عروقی – کتاب شما از چه ظروفی استفاده می کنید - پمفلت هپاتیت چیست – DVD بیشتر بدانیم، بهتر زندگی کنیم و ...)
- احداث و راه اندازی مرکز جامع اختلالات تکامل کودکان
- احداث و راه اندازی ساختمان تدبیر با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
- برگزاری 201 جلسه عمومی هر 15 روز یک مرتبه
- برگزاری 90 جلسه هیئت مدیره
- برگزاری 22 جلسه انجمن خیرین بهداشت و سلامت شهرستانها
​- برگزاری 5 جلسه کمیته تحقیقات و فناوری بوعلی سینا
- توانمندسازی گروه زنان آسیب پذیر (معتاد، مبتلا به ایدز، بد سرپرست)

اعضای هیئت مدیره


دکترکمال حیدری
رئیس هیئت مدیره
حاج محمد حسین صدیقی پور
مدیر عامل
حاجیه خانم پروین کلباسی
نائب رئیس
مهندس سعید محکم کار
خزانه دار
محمد علی فیض مند
عضو
حاج مصطفی حجه فروش
عضو
مهندس علی محمد سلامتیان
عضو
دکتر غلامحسین صادقیان
عضو
دکتر منصور شیری
عضو
علی ابریشم کار
عضو
علیرضا نریمانی
عضو
حسن اکلیلی
عضو علی البدل
مهندس عبد الرضا یوسفیان
عضو علی البدل
حاج سید مرتضی میرلوحی
بازرس اصلی
رسول حمامی
بازرس اصلی
امیرحسین آریا    
بازرس علی البدل
مهدی رازی
بازرس علی البدل
   

تقدیر از مسئولین مجمع خیرین بهداشت و سلامت استان اصفهان امام هادی (ع)


اوّلین جشنواره تجلیل از خیّرین و واقفین عرصه سلامت

اوّلین جشنوارۀ تجلیل از خیّرین و واقفین عرصۀ سلامت استان اصفهان در 13رجب1431 (8تیر 1385) در باغ‌موزۀ چهلستون اصفهان همزمان با ایام ولادت باسعادت مولی الموحدین حضرت امیرالمؤمنین علی(ع) برگزار شد. 

در پایان، مراسمِ تجلیل از 110نفر از چهره‌‌های ماندگار حوزة سلامت، خیّرین برتر و واقفین عرصة سلامت استان اصفهان با دعوت از مقام عالی وزارت جناب آقای دکتر محمد باقری لنکرانی، نمایندة ولیّ ‌فقیه در استان و امام‌جمعة اصفهان، حضرت آیت‌الله طباطبایی‌‌نژاد و استاندار محترم، آقای سیّد مرتضی بختیاری بر روی جایگاه، همراه با اهدای لوح تقدیر، تندیس ویژة مراسم، مدال حامی سلامت و هدیة سفر تشرّف به محضر حضرت علی بن موسی الرضا(ع) انجام پذیرفت.

       

دومین جشنواره تجلیل از خیّرین و واقفین عرصه سلامت استان اصفهان

دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در راستای تجلیل و تقدیر از خدمات خیّرین عرصۀ سلامت استان، دومین جشنوارۀ تجلیل از واقفین و خیّرین عرصۀ سلامت را در تاریخ نهم شهریور 1391 با حضور حضرت آيت‌الله ناصری، جمعی از روحانیون معزّز، قائم‌مقامِ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امور مجلس، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، مسئولان و مدیران استانی و دانشگاهی، تعدادی از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و جمع کثیری از خیّرین عرصۀ سلامت استان برگزار و از خدمات بیش از یکصد خیّرِ عرصۀ سلامت استان، در سه رده (نام‌آوران، چهره‌های ماندگار و خیّرین برتر) با اهدای لوح و تندیس جشنواره، تجلیل کرد. 

در پایان، مراسمِ تجلیل از 100 نفر از چهره‌‌های ماندگار حوزه سلامت، خیّرین برتر و واقفین عرصه سلامت استان اصفهان با دعوت از معاون محترم مقام عالی وزارت، نماینده ولیّ ‌فقیه در استان و امام‌جمعه اصفهان حضرت آیت‌الله طباطبایی‌‌نژاد و نماینده محترم استاندار بر روی جایگاه، همراه با اهدای لوح تقدیر، تندیس ویژه مراسم، مدال حامی سلامت و هدیه سفر تشرّف به محضر حضرت علی بن موسی الرضا(ع) انجام پذیرفت.

     

اوّلین همایش تجلیل از انجمن‌‌های خیریه بهداشتی‌درمانی استان اصفهان

اوّلین همایش تجلیل از خدمات انجمن‌‌های خیریه بهداشتی‌درمانی استان اصفهان همزمان با سی‌وهشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، مصادف با سیزدهم بهمن 1395 در تالار همایش‌‌های مؤسسة تحقیقات و نشر معارف اهل‌‌البیت(ع) اصفهان با همکاری مجمع خیّرین سلامت کشور، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و استانداری اصفهان برگزار شد.
هدف همایش، تجلیل و تکریم از چهل انجمن خیریه فعال در عرصة سلامت و همچنین نکوداشت جناب آقای حاج سیّد رضا نیّری، دبیرکل مجمع خیّرین سلامت کشور و تقدیر و تشکر از اعضای هیئت‌مدیره مجمع خیّرین سلامت استان اصفهان بود.
 

آدرس، فاکس، تلفن، پیامک، پست الکترونیک، سایت


آدرس
اصفهان ، خیابان ابن سینا ، مرکز بهداشت استان
مجمع خیرین بهداشت و سلامت استان اصفهان (امام هادی (ع)
تلفن  031-34476060-9   
فاکس  
پست الکترونیک info@khayerinbehdasht.com
تلگرام  
سایت

http://khayerinbehdasht.com/