موسسه خیریه حضرت ابوالفضل (ع) دهق

موسسه خیریه حضرت ابوالفضل (ع) دهق

معرفی

هدف از تاسیس خیریه کمک به بیماران خاص و صعب العلاج بود. درفاز اول قرار شد فقط کمک به بیماران کلیوی خدماتی را ارائه دهیم اما با توجه به ظرفیت ها و نبودن امکانات کافی در منطقه باعث شد درمانگاه تخصصی دائر کنیم که هم بخش دیالیز آن راه اندازی شد و هم  هفت کلینیک را در بر می گیرد که آزمایشگاه تشخیص طبی، رادیولوژی، فیزیوتراپی، دندان پزشکی، شنوایی سنجی، بینایی سنجی و ماموگرافی را شامل می شود.

فاز اول کار در یک درمانگاه استیجاری آغاز شد. در ابتدا زمینی در حدود 3 هزار متر مربع برای ساخت این خیریه در نظر گرفته شد و سرانجام در سال 93 و در روز تولد حضرت ابوالفضل(ع)، این ســاختمان به بهره برداری رســید. پس از آن، مرحله به مرحله، کلینیک های تخصصــی را فعال کردیم که خوشبختانه اکنون تمام تجهیزات این هفت کلینیک نصب و راه اندازی شده است. 

یکی از مهمترین اقدامات این خیریه ایاب و ذهاب بیماران دیالیزی از درب منزل به بیمارستان می باشد که این مهم به وسیله یک دستگاه آمبولانس اهدایی از شرکت سیمان ساروج انجام گرفته و کلیه اقدامات این مؤسسه برای بیماران رایگان می باشد.

اهداف تاسیس خیریه

نزدیک به 570 بیمار نیازمند تحت پوشش این موسســه هستند و به صورت مستقیم و رایگان تمام هزینه های این بیماران پرداخت می شود و تحت درمان و پیگیری همه مراحل درمانشان هستند، سرویس رفت و آمد، دارو، هزینه های بیمارستان، پزشک و .. همه توسط این موسسه پرداخت می شــود. خیران عضو شده اند و کمک هایی را ماهیانه پرداخت می کنند که برای دارو و درمان بیماران نیازمند هزینه می شود، همچنین باتوجه به این که در فاصله 100 کیلومتری از مرکز استان قرار داریم باید به صورت تخصصی، هزینه های رفت و آمد بیماران را خیریه پرداخت کند.

فعالیت های خیریه فقط در زمینه درمان نیست بلکه سالمندان و افراد بدسرپرست و بی سرپرست را هم تحت پوشش قرار می دهد، چرا این که در منطقه مشکلات دیگری هم برای سالمندان و افراد بی سرپرست یا بدسرپرست داشتیم، برای حل این مشکلات، کارگاه های قالی بافی در حال احداث داریم که در مرحله ساخت سالن های این کارگاه هستیم تا بتوانیم شغلی برای این افراد ایجاد کنیم. 

افراد تحت پوشش خیریه


روزانه فقط 600 نفر مراجعه کننده دارد اما خدمات اریگان ما برای بیماران تحت پوشش برای 570 بیماری است که در خیریه پرونده دارند. هزینه ویزیت پزشک متخصص در این درمانگاه نصف قیمت است، گاهی پزشکان با ما همکاری می کند و گاهی خیریه هزینه ها را می پردازد و اینجا 40 تا 50 درصد هزینه های درمانی از این مراجعه کنندگان عادی دریافت می شود.

کیفیت خدمات


نزدیک به 20 پزشک متخصص با این مرکز همکرای می کنند و سعی کرده ایم بیشتر از افرادی را به اینجا دعوت کنیم که پزشکان معروفی هستند و در اصفهان باید دو سه ماه برای دریافت نوبت ویزیت آنها منتظر ماند، خوشبختانه در اینجا هم خدمات خوبی به بیماران ارائه می دهند با این وجود کیفیت خدمات را باید از مردم پرسید.

نحوه همکاری با خیران


چون این منطقه کارگری و کشاورزی است و بیشتر ساکنان آن کم درآمد هستند، متاسفانه کمک های زیادی را نمی توانیم جمع آوری کنیم. یکسری عضو خیریه هستند که ماهیانه 5 تا 10 هزار تومان برای درمان بیماران کمک می کنند اما در مجموع هفت هشت خیر داریم که بنا به هزینه ها، کمک های قابل ملاحظه ای به خیریه می کنند.

توسعه درمانگاه


ساخت مرکز سالمندان که شامل 100 سوئیت برای نگهداری این افراد است

نقشه های این ساختمان تهیه و بخشی از ساختمان آن هم ساخته شده اما برای درآمد پایدار و مداوم این مجموعه هم یک مجتمع تجاری در نظر گرفته شده که در حال احداث است اما برنامه آینده واصلی درمان خیریه، بیمارستان خواهد بود که در صورت جذب خیران توانمند می توانیم مشکلات زیادی که در بخش درمان این منطقه وجود دارد را برطرف کرد. در یکی دو سال گذشته، زمینی که برای توسعه این مرکز لازم بوده را تهیه کرده ایــم و پس از تکمیل مرکز نگهداری سالمندان و مجتمع تجاری، قصد داریم یک بیمارستان 32 تختخوابی برای این منطقه بسازیم.

فعالیت ها


1- فراهم نمودن تسهیلات لازم برای بیماران خاص و صعب العلاج و در صورت امکان سایر بیماران نیازمند به درمان و تهیه و تدارک راهنمایی های امور درمانی و بهداشتی

2- ایجاد بیمارستان و درمانگاه و طبع نشریات پزشکی در جهت پیشبرد علمی و عملی بیماران در همه زمینه ها و در صورت لزوم کمک های مالی به بیماران خاص و صعب العلاج و خانواده های مستمند آنان

3- تهیه اسلایدها و آگهی های ارشاد عمومی و تهیه فیلم و ارائه آن در رایانه های گروهی سمعی و بصری به منظور آگهی های عمومی و ارتقاء سطح و آشنایی مردم در حفظ بهداشت جامعه و شناساندن اهداف موسسه خیریه

اوّلین همایش تجلیل از انجمن‌‌های خیریه بهداشتی‌درمانی استان اصفهان

اوّلین همایش تجلیل از خدمات انجمن‌‌های خیریه بهداشتی‌درمانی استان اصفهان همزمان با سی‌وهشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، مصادف با سیزدهم بهمن 1395 در تالار همایش‌‌های مؤسسة تحقیقات و نشر معارف اهل‌‌البیت(ع) اصفهان با همکاری مجمع خیّرین سلامت کشور، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و استانداری اصفهان برگزار شد.
هدف همایش، تجلیل و تکریم از چهل انجمن خیریه فعال در عرصة سلامت و همچنین نکوداشت جناب آقای حاج سیّد رضا نیّری، دبیرکل مجمع خیّرین سلامت کشور و تقدیر و تشکر از اعضای هیئت‌مدیره مجمع خیّرین سلامت استان اصفهان بود.

   

آدرس، فاکس، تلفن، پیامک، پست الکترونیک، سایت


آدرس اصفهان، نجف آباد، دهق، خیابان امام خمینی(ره)، جنب شهرداری، طبقه فوقانی انجمن کمک به ایتام دهق
کد پستی 8541634191
تلفن 03142275554
پست الکترونیک  
تلگرام  
سایت