درباره ما

درباره ما

 فَاسْتَبِقُواْ الْخَيْرَاتِ أَيْنَ مَا تَكُونُواْ يَأْتِ بِكُمُ اللّهُ جَمِيعًا إِنَّ اللّهَ عَلَى كُلِّ شَيْءٍ قَدِيرٌ
پس در كارهاى نيك بر يكديگر پيشى گيريد هر كجا كه باشيد خداوند همگى شما را [به سوى خود باز] مى ‏آورد در حقيقت‏ خدا بر همه چيز تواناست «آیه ۱۴۸ سوره بقره»

به منظور تسهیل مشارکت خیرین در تامین نیازهای  جامعه سلامت پیرامونی در زمینه‌های مختلف درمانی، ترویج و توسعة بهداشت همگانی، تامین تجهیزات درمانی و بیمارستانی، و ساخت و راه اندازی بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها و... و نیز مدیریت فعالیت‌های داوطلبانه و ساماندهی کمک‌های مردمی به نیازمندان مجمع خیرین شکل گرفت.
آبان ماه سال1385 بنای نهاد مجمع خیرین سلامت استان اصفهان شکل گرفت.رؤسای کمیسیون بهداشت و درمان و امور اجتماعی مجلس شورای اسلامی و جمعی از خیرین استان اصفهان با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار داشتند. در این دیدار با توصیه و تأکیدات معظم له بر واگذاری امور سلامت مردم تاکید و بر این اساس هیئت مؤسس و هیئت امنا تشکیل شد.
با مشخص شدن هیئت های مذکور مجمع خیرین سلامت اصفهان به عنوان یک سازمان مردم نهاد آغاز به کار کرد. هدف مجمع فراهم آمدن امکان شناسایی و ساماندهی خیرین فعال در امر سلامت استان و برنامه ریزی برای بهره گیری صحیح از کمک ها و مشارکت های مردمی و هدایت این کمک ها به اولویت های استان در حوزه سلامت بود. 
در تاریخ 1394/06/01به شماره 4433 به شناسه ملی 14005196212در اداره کل ثبت شرکت ها و مؤسسات غیرتجاری به ثبت رسید و فعالیت خود را رسماً آغاز نمود.


فعالیتهای مجمع را در این اهداف تجلی پیدا می کند:
  •  هدفمند نمودن فعالیت های خیرین در راستای نیازهای حوزه بهداشت و درمان شامل: احداث تکمیل و تجهیز
  •  تلاش جهت هماهنگی و حمایت معنوی و قانونی از فعالیت های موسسات خیریه در بخش بهداشت و درمان سلامت
  • برنامه ریزی و فرهنگ سازی جهت حضور فعال خیرین و نیکو کاران جامعه برای سرمایه گذاری در تو سعه خدمات بهداشتی درمانی و سلامت 
  •  تلاش در جهت احیاء و توسعه فرهنگ و سنت اسلامی و تجلیل از خیرین و واقفین عرصه سلامت
  •  همکاری به مجمع خیرین سلامت کشور در راستای ایجاد وحدت رویه در سطح ملی و هماهنگی با دستگاه اجرایی خیرین و خیریه های بهداشتی درمانی و سلامت
  • برگزاری جشنواره فیلم های مستند کوتاه از فعالیت های خیرین حوزه سلامت
مجمع خیرین سلامت اصفهان در تلاش است تا بتواند کمکی کوچک برای از بین بردن کاستی ها در عرصه سلامت گامی کوچک بردارد و در فرمایش امام علی علیه‏ السلام: «نسبت به همه مردم احساس داشته باش و به آن‏ها احسان کن» قدم بردارد.
دفترمرکزی : اصفهان خیابان نشاط – ابتدای خیابان هشت بهشت غربی – ساختمان بعثت (سامسونگ) – طبقه دوم - تلفن 32731080-031
دبیرخانه: اصفهان خیابان نشاط – ابتدای خیابان فرشادی – ساختمان اهل البیت(ع)  – تلفن 32207764-031