آئین اختتامیه دومین جشنواره ملی فیلم کوتاه مهر سلامت

آئین اختتامیه دومین جشنواره ملی فیلم کوتاه مهر سلامت

در ابتدای این مراسم و پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران، مجری این مراسم ضمن خوش آمدگویی به حضار از علی سلیمان نژاد؛ قائم مقام مجمع خیرین سلامت اصفهان دعوت کرد تا به روی صحنه بیاید.
علی سلیمان نژاد ضمن تبریک عید مبعث و خوشامدگویی به حضار گفت: از همه عزیزانی که دل و قلبشان برای سلامت مردم می تپد ممنونم. یک سال و اندی از شیوع ویروس کرونا در کشور ما می گذرد. به نظر من اولین هنرمندان پرستاران و پزشکانی بودند که در عرصه سلامت از خود گذشتگی کردند و عده ای از آنها به شهادت رسیده و عده ای دیگر دردها و رنج های فراوانی کشیدند. این یکسال پر مشقت بر ما گذشت. عده زیادی از عزیزانمان را از دست دادیم اما میدان آزمایشی بود برای مردم ما که همه با هم به صحنه آمدند بویژه خیرین سلامت که آماده پذیرش بیماران نیازمند بودند. 
در زمان تصدی دکتر رضایی استاندار وقت که رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بودند مجمعی راه اندازی کردند به نام مجمع خیرین حضرت ولی عصر که تعداد زیادی از روسای پزشکی استان دور هم جمع شدند و هیئت مدیره ای تشکیل دادند که جلساتی برگزار و نتایج بسیار خوبی در بر داشت. 
هر روز رئیس یک بیمارستان آمده و مشکلات را مطرح می کرد و خیرین به لطف خداوند مشکلات را برطرف می کردند و طرح توسعه و تجهیز بیمارستانها انجام می شد. به دستور مقام معظم رهبری در سال 87 آقای نیری به عنوان مدیر کل مجمع خیرین کشور انتخاب شد که در کلام ساده چندین بار مطرح کردند مقام معظم رهبری به من فرمودند این مجمع جایگاهی که شرایط انسجام همه خیرین را داشته باشد ندارد. ایشان آغاز به کار کردند و نماینده ای فرستادند تا مجمع خیرین استان تشکیل شود. در آن زمان دکتر شیرانی به این نتیجه رسیدند که کار مجمع خیرین ولی عصر دانشگاه همین کار مجمع خیرین است در نهایت مقرر شد به مجمع خیرین استان اصفهان تغییر نام دهد.
در ادامه اعضا انتخاب و شروع به کار کردند. در سال 1388 در موزه چهلستون اولین همایش بزرگ و بی نظیر کشوری برگزار شد و کلیه خیرین کشور در این مراسم حضور یافتند. بعد از آن همایش نتایج بسیار خوبی به دست آمد. در سال 91 دومین جشنواره تجلیل از خیرین عرصه سلامت را در سپاهان شهر برگزار کردیم که کلیه مسئولین کشوری و وزیر بهداشت و خیرین در این مراسم حضور یافتند. 
همایش بعدی تجلیل از خانواده عزیزانی بود که عزیز خود را به دلیل مرگ مغزی از دست داده و اعضای او را اهدا کردند که در همین سالن ما از آنها تقدیر کردیم.
یکی از اهداف مجمع خیرین سلامت کشور و در نهایت مجمع خیرین استان اصفهان ترغیب و تشویق خیرین عزیز است. فکر میکنم بعد از این تجلیل ها چهره هایی که حضور یافتند شاهد هستند که کلیه کسانی که از انها تجلیل شد یا خود و یا فرزندان و بستگانشان بعد از مراسم کارهای خیر بسیاری انجام دادند.
امشب اختتامیه دومین جشنواره مهر سلامت است و من از همه هنرمندانی که با هنر، قلم و تصویرشان توانستند کاری کنند که خیرین تشویق شوند تقدیر و تشکر میکنم. زمانی که هنرمندی با دوربین و نگاه خود مردم را به تشویق و کمک به بیماران دعوت می‌کند ستودنی است.
 سید حسین رضازاده؛ مدیرعامل مجمع خیرین سلامت اصفهان و رئیس این دوره از جشنواره دومین سخنران این مراسم بود که  ضمن خوشامدگویی و تبریک اعیاد ماه رجب، گفت: مجمع خیرین سلامت استان اصفهان در راستای انجام وظایف سازمانی خویش یکی از محورهای ماموریت خود را فرهنگسازی و جذب خیرین و تجلیل و تکریم از این بزرگواران قرار داده است.
از انجا که رسانه های دیداری همچون سینما و تلویزیون به عنوان مهمترین ابزار فرهنگی به دلیل جذب اقشار مختلف در سنین مختلف می باشد مجمع تصمیم به برگزاری اولین دوره جشنواره فیلم کوتاه مهرسلامت کرد و با توجه به موفقیت در اولین دوره در سال 97 که با استقبال جامعه هنری کشور در بخش های مستند، داستانی، فیلمنامه و دانش اموزی مواجه شد و تاثیر اجتماعی این حرکت فرهنگی در نظام سلامت، مجمع خیرین بنا به پیشنهاد اداره کل اطلاع رسانی وزارت بهداشت مبنی بر برگزاری دومین دوره با شعار هر ایرانی یک مهرورز سلامت کار خود را در تیرماه 98 اغاز کرد.
پس از تشکیل جلسات شورای سیاستگذاری و تعیین محورهای دومین دوره و اعلام فراخوان و برقراری ارتباط با نهادها و سازمانهای مختلف از جمله پایگاه خبری فیلم کوتاه، انجمن سینمای جوان، حوزه هنری و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و برخی از فیلمسازان و کارگردانان با تجربه این فراخوان مورد استقبال قرار گرفت و در نهایت 12944 اثر در بخش های مستند، داستانی فیلمنامه و بخش ویژه کرونا به دبیرخانه جشنواره واصل شد.
در نهایت پس از داوری آثار 83 اثر به بخش مسابقه راه یافتند و سعی کردیم هیات های انتخاب و داوری از شخصیت های عالی رتبه سینما و متخصصین بهداشت و درمان انتخاب شوند. پس از بررسی اثار 25 اثر شایسته دریافت جایزه در بخش های مختلف شدند از جمله طرح های ارزشمند دیگر دبیرخانه اعلام طرح دلنوشته های دانش آموزان به مدافعان حوزه سلامت بود که با استقبال شایسته از سوی دانش آموزان روبرو شد که به شکل جزوه ای مستقل چاپ و در اختیار مدافعان حوزه مذکور قرار خواهد گرفت. براساس برنامه ریزی آثار راه یافته پس از کسب مجوز از صاحبان به شکل انلاین از طریق سایت جشنواره در اختیار علاقمندان قرار گرفت.
لازم می دانم به عنوان رئیس جشنواره از عزیزانی که در این مدت با حمایت های بی دریغ خود از برگزاری این حرکت عظیم فرهنگی مجدانه حمایت کردند تقدیر و تشکر کنم. در این راستا از مقام عالی وزارت دکتر نمکی، خانم دکتر چنگیز، دکتر جهانپور، مجمع خیرین سلامت کشور، مجمع خیرین سلامت استان اصفهان و روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان و مدیردبیرخانه این جشنواره که بیست ماه زحمت کشیدند تشکر کنم. همچنین محمد پسران رزاق که به عنوان قائم مقام دبیر تشکر کنم که حق بزرگی بر گردن ما دارند، همچنین از دبیر جشنواره مهدی سیدین نیا تشکر کنم.
معاون سیمای مرکز استان اصفهان و دبیر جشنواره سید مهدی سیدین نیا سخنران بعدی این مراسم بود که گفت: قرار بود آبان ماه اختتامیه جشنواره برگزار شود و حتی وزیر بهداشت به اصفهان سفر کردند اما با بحرانی شدن بیماری کرونا و با تصمیم ستاد ملی کرونا اختتامیه به تعویق افتاد تا امشب در خدمت شما باشیم. 
از مسئولین عزیزی که در حوزه های مختلف ما را حمایت کردند، هیئت محترم داوران که تلاش بسیاری در حوزه انتخاب و داوری داشتند ممنونم.
از هنرمندانی که به دلیل شیوع کرونا با وجود محدودیت ها اثر تولید کردند ممنونم و آماری که ارائه شد به نظرم آمار مناسبی است و در نهایت از مدیرکل محترم صداوسیمای استان ممنونم که همراه ما شدند تا این برنامه به شکل زنده روی انتن برود. 
او در خاتمه بیان کرد: ما در حوزه تمدن سازی بحث سخت افزاری و نرم افزاری داریم، اما در گذشته تمدن سازی بیشتر سخت افزاری بود و با توجه به بررسی ها میتوان گفت این دوره دوره تمدن سازی نرم افزاری است و صاحبان اندیشه و نخبگان  می توانند در این زمینه نقش متفاوتی داشته باشند و هنرمندان خیلی میتوانند در این حوزه نقش افرینی کنند. در واقع هنر تمدن ساز است و از همه کسانی که در این عرصه قدم می زنند تشکر می کنم و امیدوارم شاهد شکوفایی تمدن ایرانی و اسلامی باشیم و بتوانیم گام های خوبی در این حوزه برداریم.
در ادامه نوبت به اهدای جوایز بخش ویژه کرونا رسید که حسن اکلیلی بازیگر، بابک بهداد، علی یوسفی، آرش مجیدی و کیانوش جهانپور به روی صحنه آمدند تا اهدای جوایز را برعهده بگیرند. 
در بخش مستند، لوح سپاس جشنواره به همراه جایزه نقدی به  فرهاد آیت اللهی برای فیلم «مدافعان»تعلق گرفت.
در ادامه لوح سپاس جشنواره به همراه جایزه نقدی به محمد رفیعی برای فیلم «همه برای هم» اختصاص یافت.
در بخش فیلم داستانی لوح سپاس جشنواره به همراه جایزه نقدی به  داریوش کرم پور برای فیلم «فاصله» اهدا شد.
لوح سپاس بعدی جشنواره به همراه جایزه نقدی به  اردلان دارآفرین برای فیلم «جبهه مقاومت» تعلق گرفت.
لوح سپاس جشنواره به همراه جایزه نقدی به میلاد محمدی برای فیلم «تحت تعقیب» اهدا شد. 
در نهایت لوح سپاس جشنواره به همراه جایزه نقدی به  حسین دارابی برای فیلم «پرستار» اهدا شد.
پس از این بخش دکتر کیانوش جهانپور رئیس شورای سیاست گذاری و رئیس مرکز ارتباطات واطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به جایگاه آمد و طی سخنانی گفت: از مرحوم نیری یاد شد که به همراه دکتر هاشمی بسیار در این زمینه نقش داشتند و امیدوارم خداوند روح ایشان را با اولیا الله محشور نماید.  
ما چه باشیم چه نباشیم این مسیر ادامه خواهد یافت و در دوره های آینده نیز این جشنواره برگزار خواهد شد. از خانم دکتر لاری تشکر میکنم که سفرشان به کردستان را لغو کردند و به این جشنواره آمدند و در اصفهان میزبان شما هستیم. 
خانم دکتر چنگیز در تمام دوران این جشنواره، استاد یوسفی که حامی جشنواره بودند و سایر دوستان که مصرانه با پشتکار برای برگزاری جشنواره نقش داشتند ممنونم. 
این رویداد تبدیل به یک برند برای استان اصفهان شده است و نمی دانم در اصفهان کار خیر از کی شکل گرفت اما قدیمی ترین آن دوران ابن سینا بود که حاکم وقت اصفهان با بنا نهادن اولین دانشگاه پزشکی دنیا در اصفهان یکی از کارهای خیر سلامت را انجام داد، بعد در  اصفهان و بغداد نام نیکی از خود در حوزه سلامت، آموزش و پژوهش و نیکوکاری سلامت به جای نهادند.
پیام وزیر بهداشت به دومین جشنواره ملی فیلم کوتاه «مهر سلامت»
دکتر سعید نمکی؛ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیامی به دومین جشنواره ملی فیلم کوتاه «مهر سلامت» عنوان کرد: جشنواره فیلم کوتاه «مهر سلامت» اجتماع هنری فرخنده‌ای است که انتظار می‌رود به عنوان یک فرصت برای ارتقای جامعه به سوی اهداف عالیه‌ای چون توسعه نیک‌اندیشنی و ترویج نیکوکاری در حوزه سلامت گام‌های درخوری بردارد.
متن کامل این پیام به شرح ذیل است:
واژگان توسعه پایدار در ادبیات سیاستگذاری و حکمرانی، ارتباط تنگاتنگی با سلامت و مشارکت اجتماعی دارد چنانکه هریک این دو از شاخص‌های توسعه پایدار و لازمه آن به شمار می‌روند.
اجتماعی شدن سلامت به عنوان یک ضرورت و نه فقط یک انتخاب، در راس راهبردها و برنامه‌های نظام سلامت قرار گرفته و تحقق آن از درازنای مشارکت هدفمند و روش‌مند گروه‌ها و اقشار مختلف مردمی میسر خواهد شد.
نهادینه شدن فرهنگ مشارکت مستلزم زبان و گفتمان مشترکی است و زبان هنر به عنوان زبان ارتباط جمعی، با لطافت، نوآوری، الهام بخشی و زیبایی، هموارکننده مسیر تکامل و تعالی منش نیک‌اندیشی و نیکوکاری و جلب و جذب مشارکت اجتماعی وسیع خواهد بود.
هنر و صنعت پیشرو و اثرگذار سینما البته در این میان نقش و جایگاه ویژه‌ای دارد و رویداد جشنواره «مهر سلامت» با بهره‌گیری از این زمینه هنر اجتماعی، اجتماع هنری فرخنده‌ای است که انتظار می‌رود به عنوان یک فرصت برای ارتقای جامعه به سوی اهداف عالیه‌ای چون توسعه نیک اندیشنی و ترویج نیکوکاری در حوزه سلامت گام‌های درخوری بردارد چنانکه با حمایت‌های خیرین سلامت و استقبال  هنرمندان و مدافعان سلامت به نظر می‌رسد در عملکرد اجتماعی و هنر ارتباطی مورد توجه قرار گرفته و آنچه در این رویداد عرضه می‌شود به نوعی با مشارکت مخاطبان پدید آمده و از این منظر در نوع خود منحصر به فرد به نظر می‌رسد.
حمایت مجمع خیرین سلامت از دست اندرکاران برگزاری این رویداد فرهنگی و هنری را ارج نهاده و البته رجای واثق دارم این همراهی و هم‌افزایی ارتقای پیوسته و آتیه پایداری برای این نهال نوپای فرهنگی و هنری در این سرزمین رقم خواهد زد.
در ادامه این مراسم، محمد گذرآبادی یکی از اعضای داوری بخش فیلمنامه به شکل تصویری پیامی ارسال کرد و گفت: متاسفم که نتوانستم در این مراسم حضور داشته باشم اما خوشحالم که زحمات نتیجه داد و اختتامیه جشنواره برگزار شد. 
چندماه پیش به اتفاق دو دوست عزیزم اقای فرهودی و مرحوم پرتوی داوری بخش فیلمنامه را برعهده داشتیم. در طی جلسات بحث‌های بسیاری داشتیم و بسیار آموختم. من شکل ظاهری و یکنواختی در کارها ندیدم.
بهتر است در آینده بتوانیم به فیلمسازان جوان یاد دهیم در یک قالب استاندارد بنویسند اما در عین حال شاهد کارهای خلاقانه ای بودیم . اثار منتخب اختلاف چندانی با اثار دیگر نداشتند و شاهد تنوع مضامین و داستانها بودیم که نشان می دهد نسل جوانی که تازه قلم به دست گرفته است دید وسیعی دارد و با دنیا در ارتباط است و می شود این را در آثار حس کرد. 
موقعیت های بسیار متنوعی انتخاب شده بود که به ما این امید را داد که نسل جدید با توجه به دانش وسیعی که نسبت به مقوله فیلمسازی و نویسندگی دارد می تواند تنوع شگفت انگیزی به داستانها در سینما بدهد. باید یک مسیر تعریف شده برای این نسل وجود داشته باشد که به شکل برنامه ریزی شده اصول درست را اموزش بدهد.
سیاوش گلشیری، مجید صدیقی، فریدون نجفی، دکتر چنگیز و دکتر غنیان به روی صحنه آمدند تا جوایز این بخش را اهدا کنند.
در ادامه اهدای جوایز، لوح تقدیر جشنواره به همراه جایزه نقدی به  علی رمضانی برای فیلمنامه «یک ماجرای قطبی» رسید.
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار رتبه اول بهترین فیلمنامه به همراه جایزه نقدی به نسرین محمدپور برای فیلمنامه «چپ دست» اهدا شد. 
تندیس جشنواره، جایزه ویژه هیئت داوران به همراه جایزه نقدی به لیلا باغ‌پیرا برای فیلمنامه «ژان» تعلق گرفت.
همچنین لوح سپاس جشنواره، دیپلم افتخار رتبه دوم بهترین فیلمنامه به همراه جایزه نقدی به بابک شهیدی برای فیلمنامه «مانکن» اهدا شد.
لوح سپاس جشنواره، دیپلم افتخار رتبه سوم بهترین فیلمنامه به همراه جایزه نقدی به  علی مرادپورآذر برای فیلمنامه «سگ کُش» اختصاص یافت.
در ادامه مراسم، دکتر سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی سخنانی گفت: در واپسین روزهای هفته احسان و نیکوکاری به سر می بریم و مبعث پیامبر خاتم (ص) را تبریک و تهنیت عرض میکنم. 
احسان و نیکوکاری در تعالیم دین مبین اسلام و همه ادیان الهی تاکید جدی شده است. در سراسر آیات وحی و آموزه های مکتب اهل بیت(ع) بر این واژه تاکید بسیار شده است و هدف نهایی ادیان الهی چیزی جز رواج خوبی ها و بست و گسترش نیکوکاری ها نیست. 
اگرچه مردم ایران اسلامی در طول تاریخ همواره نیکوکار بوده اند و احسان بی دریغ کرده اند اما در ایام شیوع ویروس کوید 19 این اخلاق به اوج خود رسید و با همدلی و رافت و کمک های مومنانه تلاش کردند از این پیچ تاریخی با کمترین عارضه عبور کنیم. 
امروز که در خدمت شما هستم هزارن نفر از پرستاران، پزشکان، دستیاران و همه کارکنان نظام سلامت عاشقانه بیش از یک سال است که خواب را بر چشم خود حرام کردند و می کوشند به مردم مبتلا خدمات درمانی لازم را ارائه دهند و سلامتی را دوباره به آنها و خانواده های نگرانشان هدیه کنند. دیدن صحنه های فداکار شیرمردان و زنان که دست از جان و مال و خانواده کشیدندد و شبانه روزی به خلق خدا خدمت کردند ستودنی است. 
خیرین هوشمند ما می دانند که در کنار اقدامات مهم نظیر مدرسه، دانشگاه و مسجد سازی نقش آفرینی در عرصه سلامت مردم و توسعه زیرساخت های بهداشتی و درمانی اقدامی ارزشمند است و استفاده از ابزار هنر برای ترویج اقدامی راهبردی و هوشمندانه است.
در دیگر سو هنرمندان و فیلمسازان در کنار عزیزان خیر در بزنگاه‌های حساس این مرزو بوم خوش درخشیده و با ابزار جادویی هنر به بسط فرهنگ نیکوکاری در میان مردم پرداختند. مشارکت خیرین عزیز در دیگر عرصه های زیرساخت نظیر ساخت خوابگاه های دانشجویی است. 
دانشجویان حدود 4 تا 7 و حتی 11 سال در خوابگاه های دانشجویی عمر می گذرانند که اغلب آنها فرسوده هستند و زندگی در این فضا مشکلاتی را ایجاد می‌کند که وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برای خرید و تامین با مشکلات زیادی مواجه است و پاسخگوی نیاز این قشر نیست و ردیف بودجه ای برای آنها وجود ندارد و روح و روان دانشجویان را آزرده است. 
این حقیر با این کمبود شدید آشنا هستم که مهمترین مشکل دانشجویان این عرصه است و چون دولت به دلیل تنگناهای مالی به هیچ گونه قادر نیست از خیرین خاضعانه میخواهم که کمک کنند دانشجوی پزشکی نگران اسکان خود نباشد و در دوران تحصیل خود دارای زیستی آبرومندانه و در آرامش باشد. 
از طرف خودم و وزیر محترم بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و همه مدیران این عرصه از تلاش های همدلانه شما قدردانی کنم و یقین دارم اجر کارهای خیرتان در نزد حضرت دوست در دنیا دیگر محفوظ خواهد بود. از همه همکاران خوبم در دانشگاه علوم پزشکی، خانم دکتر چنگیز، دکتر جهانپور و همه عزیزانی که سهمی در این جشنواره داشتند تشکر ویژه می کنم و امیدوارم جغرافیای مهربانی همه ما بدون مرز باشد و هرچه زودتر شر این ویروس از سر جهانیان بالاخص مردم کشورمان کم شود.
در ادامه نوبت به نکوداشت کامبوزیا پرتوی رسید که از اعضای هیئت داوران این جشنواره بود، اما متاسفانه به دلیل ابتلا به کرونا در آذرماه تسلیم و نام و یادش برای همیشه در اذهان جاودان شد.
در این بخش، با پخش کلیپی یاد استاد گرامی داشته شد.
دکتر چنگیز سخنران بعدی این مراسم طی سخنانی بیان کرد: برخود لازم میدانم به نمایندگی از جامعه کارگزاران سلامت و مدافعان سلامت از حامیان و هنرمندان عزیزی که در برگزاری این جشنواره مشارکت کردند و جلب توجه عمومی نسبت به سلامت و صرف هنر برای سلامت داشتند تشکر و قدردانی کنم.
همراه شما عزیزان  تمام قد در برابر هنرمندان این عرصه که زندگیشان تجلی عشق، علاقه، امید و ایثار است سر فرود آورم. بخصوص شهدای مدافع سلامت که ما دراین مدت 13 عزیز را از دست دادیم و جاودانه شدند.
امروز ما بیش از هرچیز نیازمند همبستگی و همدلی هستیم و ای کاش که بتوانیم همه اینها را به سرپنجه هنر و با خلاقیتی که هنرمندان عزیز دارند تقدیم مردم کنیم. امروز هیچ خیری بالاتر از حفظ امید و پرورش آن در میان جوانان و مردم نیست و این امیدآفرینی تنها کمی دلسوزی و عشق و یک دنیا اندیشه و شعور ملی می خواهد.
امیدوارم همه ما دست به این کار خیر بسیار ارزشمند و ضروری بزنیم. تا سلامت روان مردم رقم خورد و همه ما دست به کار شویم تا انشا لله معروف اصلی و مهم کشورمان که حفظ امید و یکپارچگی و تلاش برای بهبود اوضاع است را گسترش دهیم. هر بلایی که نازل می شود سفره ای است از جانب حق که میتوان از این ازمون آب دیده بیرون آمد.
در ادامه این مراسم، حسینی مدیرکل صداوسیمای استان اصفهان، عبدالحسینی، دکتر آرمان، محمد پسران رزاق، سید مهدی سیدین نیا، مجید برزگر، امیرشهاب رضویان به روی صحنه آمدند تا از برگزیدگان بخش داستانی تقدیر کنند. 
تندیس جشنواره، جایزه ویژه هیئت داوران به همراه جایزه نقدی به نوشین معراجی برای فیلم «برادر» اهدا شد.
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار رتبه اول بهترین کارگردان به همراه جایزه نقدی به آرمان خوانساریان برای فیلم «موناکو» تعلق گرفت.
لوح تقدیر جشنواره به همراه جایزه نقدی به  محمد رحمتی برای فیلم «بی‌ریختی» رسید. 
لوح تقدیر جشنواره به همراه جایزه نقدی به محمد روحبخش و کتایون پرمر برای فیلم «تو هنوز اینجایی» اهدا شد. 
لوح سپاس جشنواره، دیپلم افتخاررتبه دوم بهترین کارگردانی به همراه جایزه نقدی به صورت مشترک به سعید نجاتی برای فیلم «دابُر» و «صمد علیزاده» برای فیلم "ناهید" اهدا شد. 
لوح سپاس جشنواره، دیپلم افتخاررتبه سوم بهترین کارگردانی به همراه جایزه نقدی نیز به مهرداد حسنی برای فیلم «سرلاک» رسید.
مجیدبرزگر عضو هیئت داوری پیش از اهدای تندیس بهترین فیلم جشنواره طی سخنانی کوتاه اظهار کرد: فیلم‌هایی راجع به اخلاق و دوستی می‌توان ساخت و این جشنواره صرفا برای بیماری نیست. 
خوشبختانه درباره سلامت روان آثار خوبی به دست ما رسید و این بیماری بیش از هر بیماری دیگری وجود دارد. امیدوارم در سطوح مدیریتی همه این فیلم‌ها دیده شوند و امیدوارم که به این آثار بها داده شود.
این مراسم با اهدای لوح تقدیر از سوی دکتر سعید نمکی؛ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به بهرام عبدالحسینی مدیرکل صداوسیمای استان اصفهان، دکتر آرمان، دکتر غنیان قائم مقام مجمع خیرین سلامت کشور و سید حسین رضا‌زاده رئیس جشنواره به پایان رسید.